Farář požehnal praporu i vozidlům dobrovolných hasičů v Nepomyšli

Alla Želinská 2021-12-30 17:28:00

Na svátek svaté Barbory, v sobotu 4. prosince se uskutečnilo v Nepomyšli žehnání výjezdových vozidel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Nepomyšl a slavnostního praporu SDH Nepomyšl. Tato akce byla původně plánována jako součást Mikulášského jarmarku v Nepomyšli, který kvůli vyhlášení nouzového stavu byl zrušen.

A tak nakonec sváteční shromáždění dobrovolných hasičů na náměstí u kostela sv. Mikuláše započalo odpolední mikulášskou nadílku v Nepomyšli. O přípravu se postaral velitel dobrovolných hasičů Vladimír Vázler ve spolupráci s úřadem městyse Nepomyšl. Požehnání provedl podbořanský děkan Alexander Siudzik. Otec Alexander především ocenil službu hasičů, že vyjíždějí tam, odkud většina utíká. Připomněl tragickou událost z minulého týdne v jeho rodném Polsku, kde do jedoucího vozu dobro-volných hasičů vrazil náklaďák... zahynula 30letá hasička a 63letý hasič. „Obětovali své životy, aby zachránili jiné. A tak vám přeji, abyste se vždy šťastně vraceli z každé-ho výjezdu,“ řekl farář. Pak následoval krásný liturgický text požehnání praporu a tří hasičských aut.

Vzpomínkou na tuto akci bude stuha věnovaná městysem Nepomyšl, kterou u příležitosti požehnání zavěsil na slavnostní pra-por starosta městyse Josef Lněníček. O slavnostní vystavení praporu během požehnání se osobně postaral starosta SDH Nepomyšl Rudolf Zeman.

Slavnostní prapor dobrovolných hasičů byl pořízen za přispění městyse Nepomyšl a nadace Logit. Nemalou částkou přispěl také SDH Nepomyšl z vlastních zdrojů.

„V tuto chvíli se stává slavnostní prapor oficiálním symbolem SDH Nepomyšl, který poukazuje na historii sboru založeného již v roce 1873. Heslo na slavnostním praporu „Zlé has, dobré povznášej” tak ukazuje směr, kam chceme společně s našimi členy udržovat a rozšiřovat tradici našeho sboru i do budoucna,“ uvedl za všechny kolegy hasiče Petr Strunz.

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video