Farář požehnal praporu i vozidlům dobrovolných hasičů v Nepomyšli

Alla Želinská 2021-12-30 17:28:00

Na svátek svaté Barbory, v sobotu 4. prosince se uskutečnilo v Nepomyšli žehnání výjezdových vozidel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Nepomyšl a slavnostního praporu SDH Nepomyšl. Tato akce byla původně plánována jako součást Mikulášského jarmarku v Nepomyšli, který kvůli vyhlášení nouzového stavu byl zrušen.

A tak nakonec sváteční shromáždění dobrovolných hasičů na náměstí u kostela sv. Mikuláše započalo odpolední mikulášskou nadílku v Nepomyšli. O přípravu se postaral velitel dobrovolných hasičů Vladimír Vázler ve spolupráci s úřadem městyse Nepomyšl. Požehnání provedl podbořanský děkan Alexander Siudzik. Otec Alexander především ocenil službu hasičů, že vyjíždějí tam, odkud většina utíká. Připomněl tragickou událost z minulého týdne v jeho rodném Polsku, kde do jedoucího vozu dobro-volných hasičů vrazil náklaďák... zahynula 30letá hasička a 63letý hasič. „Obětovali své životy, aby zachránili jiné. A tak vám přeji, abyste se vždy šťastně vraceli z každé-ho výjezdu,“ řekl farář. Pak následoval krásný liturgický text požehnání praporu a tří hasičských aut.

Vzpomínkou na tuto akci bude stuha věnovaná městysem Nepomyšl, kterou u příležitosti požehnání zavěsil na slavnostní pra-por starosta městyse Josef Lněníček. O slavnostní vystavení praporu během požehnání se osobně postaral starosta SDH Nepomyšl Rudolf Zeman.

Slavnostní prapor dobrovolných hasičů byl pořízen za přispění městyse Nepomyšl a nadace Logit. Nemalou částkou přispěl také SDH Nepomyšl z vlastních zdrojů.

„V tuto chvíli se stává slavnostní prapor oficiálním symbolem SDH Nepomyšl, který poukazuje na historii sboru založeného již v roce 1873. Heslo na slavnostním praporu „Zlé has, dobré povznášej” tak ukazuje směr, kam chceme společně s našimi členy udržovat a rozšiřovat tradici našeho sboru i do budoucna,“ uvedl za všechny kolegy hasiče Petr Strunz.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video