Farář požehnal praporu i vozidlům dobrovolných hasičů v Nepomyšli

Alla Želinská 2021-12-30 17:28:00

Na svátek svaté Barbory, v sobotu 4. prosince se uskutečnilo v Nepomyšli žehnání výjezdových vozidel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Nepomyšl a slavnostního praporu SDH Nepomyšl. Tato akce byla původně plánována jako součást Mikulášského jarmarku v Nepomyšli, který kvůli vyhlášení nouzového stavu byl zrušen.

A tak nakonec sváteční shromáždění dobrovolných hasičů na náměstí u kostela sv. Mikuláše započalo odpolední mikulášskou nadílku v Nepomyšli. O přípravu se postaral velitel dobrovolných hasičů Vladimír Vázler ve spolupráci s úřadem městyse Nepomyšl. Požehnání provedl podbořanský děkan Alexander Siudzik. Otec Alexander především ocenil službu hasičů, že vyjíždějí tam, odkud většina utíká. Připomněl tragickou událost z minulého týdne v jeho rodném Polsku, kde do jedoucího vozu dobro-volných hasičů vrazil náklaďák... zahynula 30letá hasička a 63letý hasič. „Obětovali své životy, aby zachránili jiné. A tak vám přeji, abyste se vždy šťastně vraceli z každé-ho výjezdu,“ řekl farář. Pak následoval krásný liturgický text požehnání praporu a tří hasičských aut.

Vzpomínkou na tuto akci bude stuha věnovaná městysem Nepomyšl, kterou u příležitosti požehnání zavěsil na slavnostní pra-por starosta městyse Josef Lněníček. O slavnostní vystavení praporu během požehnání se osobně postaral starosta SDH Nepomyšl Rudolf Zeman.

Slavnostní prapor dobrovolných hasičů byl pořízen za přispění městyse Nepomyšl a nadace Logit. Nemalou částkou přispěl také SDH Nepomyšl z vlastních zdrojů.

„V tuto chvíli se stává slavnostní prapor oficiálním symbolem SDH Nepomyšl, který poukazuje na historii sboru založeného již v roce 1873. Heslo na slavnostním praporu „Zlé has, dobré povznášej” tak ukazuje směr, kam chceme společně s našimi členy udržovat a rozšiřovat tradici našeho sboru i do budoucna,“ uvedl za všechny kolegy hasiče Petr Strunz.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video