Náročný podzim s medailovým leskem

Alla Želinská 2022-01-02 17:54:00

Plavec Víťa Šašek přivezl ze Slovenska čtyři cenné kovy.

Náročný podzim má za sebou lubenecký plavec Víťa Šašek. S ohledem na jarní omezení kvůli koronaviru se všechny závody Česko-slovenského poháru přesunuly do podzimu a v období osmi týdnů měl Víťa hned čtyřikrát šanci soutěžit s těmi nejlepšími plavci Česka i Slovenska. Podzimní bazénová klání odstartovaly poslední zářijový víkend Strahovské sprinty v Praze. „Byl to vlastně náhradní závod v pohárové sérii, protože tradičně prvním mítinkem sezóny vždy bývá POHÁREK v Sokolově. Ten se nejdřív přesunul z března do září, až byl na-konec dva týdny před plánovaným konáním zrušen úplně. Bylo nám to v kanclu líto, tak jsme zasprintovali nejdřív organizačně a pak v bazénu,“ glosuje Víťa narychlo vyhlášený náhradní závod, na němž se tentokrát i částečně pracovně podílel jako člen pořádajícího klubu PARA PLAVÁNÍ PRAHA.

Na sprintech pokořil svůj osobní rekord na krátkém bazénu v disciplíně 50 metrů volným způsobem. „V září v Praze to pro mě nebylo úplně o umístění, byl to zvláštní formát závodu. Čtyři sprinty a stovka polohově k tomu, nic pro mě, asi jsem si to blbě zorganizoval,“ směje se. Celkově Víťa mezi téměř padesátkou mužů skončil v součtu dvou nejlepších disciplín (pohárový dvojboj, pozn. autor) devátý.

O měsíc později už se lubenecký rodák chystal v Brně na Mistrovství republiky obhajovat stříbrnou pozici na prsové padesátce a z roku 2019. Stopku mu ale vystavili reprezentační kolegové a s časem téměř dvě sekundy za svým nejlepším výkonem to stačilo jen na páté místo. „Moc mi to nevyšlo, navíc konkurence na obou prsových tratích už vyšší v domácích podmínkách ani být nemohla. Tváří v tvář plavcům, co se vrátili z Tokia, bych při optimálním vlastním výkonu stačil maximálně na brambory. Z toho pohledu je vlastně páté místo o něco přijatelnější. Celej ten závod byl pro mě zvláštní, na znakové stovce mě na obrátce diskvalifikovali, prostě celkově nic moc,“ hodnotí brněnský šampionát Víťa.

Právě kolegové z reprezentace, paralympionici Tadeáš Strašík a Jonáš Kešnar, ale chyběli 6. listopadu v Šamoríně, kde se konalo mistrovství Slovenska jako třetí závod Česko-slovenského poháru 2021. „Kluci odpočívali, mají na to po Tokiu rozhodně nárok, zároveň i naše klubová výprava byla s ohledem na restrikce o něco menší, než bývá zvykem, ale určitě si nebudu stěžovat, že nejeli – byla to pro mě šance udělat dobrej výsledek,“ komentuje absenci paralympioniků na slovenském mistrovství Víťa a nutno říct, že nabídnutou příležitost využil beze zbytku.

Zaskvěl se i v disciplínách, ve kterých se mu jindy moc nedaří a byly z toho hned čtyři cenné kovy! Vyhrál prsovou padesátku, na dvojnásobné trati byl třetí a medailovou sbírku zkompletoval stříbrem z dvoustovky volným způsobem. Navrch pak přidal ještě bronz ze znakové padesátky. „No, zpětně si uvědomuju, že to klidně mohlo být i pět medailí, kdybych totálně nepodělal znakovou stovku. Asi jsem měl strach z další diskvalifikace, a nakonec jsem dojel čtvrtej, ale jsem samozřejmě rád, že se to takhle povedlo,“ říká o výjezdu na Slovensko Víťa.

Právě výjezd na Slovensko by ale nešlo zrealizovat bez finanční podpory obce Lubenec. „Veškeré finanční podpory si moc vážím, díky! Letos to vyšlo na Slovensko a také jsem si díky příspěvku obce mohl zopakovat plavání na otevřené vodě v Rakousku, tentokrát na patnáct set metrů,“ doplňuje.

Finálovým závodem pohárové série bylo opět klání v Praze, tentokrát PARA SWIMMING CUP PRAGUE v Aquacentru Šutka na konci listopadu. Tam bylo nejlepším výsledkem handicapovaného plavce v barvách pražského domácího týmu čtvrté místo na prsové padesátce. „Co dodat, nejen naši paralympionici si už odpočinuli, tak nebylo moc o čem, ale jsem rád, že se mi po letech podařilo porazit jednoho z mých reprezentačních kolegů. Jméno zveřejňovat nebudu, kdo chce, může si to bez problémů najít,“ nabádá s úsměvem Víťa, „on kdyby si to pak náhodou někde přečetl, byl by strašně smutnej na tréninku, a to se pak těžko vysvětluje, ale nebudu zastírat, že mi to udělalo fakt radost,“ uzavírá Vít Šašek.

Foto: Závodník Vít Šašek. Za účast v mezinárodních soutěžích vděčí své rodné obci Lubenec, která ho ve sportu finančně podporuje. Foto: PARA PLAVÁNÍ PRAHA a CEHAP

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video