Zubní pohotovost v Lounech skončila

Redakce 2022-01-06 08:49:00

Pokud vás chytne zub o víkendu či svátcích, bude pro vás komplikovanější sehnat zubaře. Stomatologická pohotovost v Lounech ukončila provoz.

Dosud mohli lidé z Loun a okolí zajít na polikliniku s bolavým zubem i o víkendu či svátcích dopoledne. Na Štědrý den ale pohotovost skončila. Fungovala od září roku 2012.

„Současný provozovatel měl problém ordinaci obsadit lékaři. Jako sestřička to zaštiťovala paní Marcela Šimonová, které jsem při poslední službě před Vánocemi poděkoval. O konci jsme se dozvěděli téměř na poslední chvíli,“ říká starosta Loun Pavel Janda.

Radnice obeslala dopisem stomatology v Lounech s výzvou, zda by nezvážili se zapojit do pohotovostních služeb. Jak říká starosta Janda, ambicí je zajistit provoz aspoň v sobotu dopoledne. „Jsme připraveni jako město zubaře ochotné sloužit i finančně podpořit, ale dle našich zkušeností víme, že peníze nehrají zásadní roli. Lékaři se rozhodují, jestli budou doma s rodinou nebo půjdou do práce. Takže klobouk dolů před těmi, kteří na pohotovostech pracují,“ dodává starosta, který věří, že se zubní pohotovost podaří v nějaké podobě do města vrátit.

V současné době mohou lidé využívat zubařskou pohotovost v Bílině, Mostě či Ústí nad Labem.


Napsal(a): Jan Rödling

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Charitativní koncert Škola škole. Jarní píseň

Slova Václav Čtvrtek, hudba Petr Eben - Jarní... Vyšlo slunce nad mraky, čarovalo zázraky! Kulturní dům v Podbořanech, pátek 27. 5. 2022

Přehrát video
Škola škole: ředitel GSOŠ Podbořany a manažerka Nadace Via

V úvodu charitativního koncertu Jiří Marhold spolu s Vendulou Humlovou poděkoval organizátorům a přispěvatelům za neutuchající zájem pomáhat. V tomto případě dětem a uprchlíkům v Koločavě. 27. 5. 22

Přehrát video