Do restaurace U Orloje si brzy skočíte na pivo

2022-01-19 15:05:48

Dlouho zavřená restaurace U Orloje ožije. Nový nájemce plánuje otevřít na začátku turistické sezóny, přibližně někdy v dubnu.

Městská restaurace a minipivovar je dlouho zavřená a městu se nedařilo sehnat provozovatele, a to ani v opakovaných výběrových řízeních. V závěru roku se do největší hospody v Žatci nájemce podařilo sehnat, jedná se o společnost Sedmý schod. „Ladíme podrobnosti smlouvy a věřím, že ji brzy uzavřeme, aby se nový nájemce mohl naplno pustit do příprav. Jako město jsme samozřejmě rádi, že místo ožije,“ říká žatecký místostarosta Jaroslav Špička. V době koronavirové pandemie dostal sektor pohostinství a restaurací velkou ránu, a i proto nebylo od roku 2020 vidět hospodu U Orloje otevřenou.

Podle jednatele společnosti Sedmý schod Martina Kece už pro podnik shání zaměstnance. „Chceme otevřít do začátku turistické sezóny. To bude záležet na více věcech, třeba také na tom, zda se nám podaří sehnat personál,“ popisuje Martin Kec. V branži rozhodně není nový, je propojený se Žateckým pivovarem. Pro restauraci U orloje si založil společnost Sedmý schod, s pivovarem chce spolupracovat. „V minipivovaru chce pivo vyrábět, nabídneme i další značky piva, a to ze Žateckého pivovaru, současně budeme jednat i dalšími výrobci z regionu, aby si hosté mohli vybírat ze široké nabídky,“ doplňuje Martin Kec. Znovu bude fungovat také restaurace, s jakou nabídkou, to se uvidí časem.

Původně město mělo podmínku, že se v restauraci bude čepovat jenom pivo vyrobené v tamějším minipivovaru. To se teď změnilo, taková podmínka už neplatí.


Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Želeč 2022: Svatojánská pouť a Buty

No tak co, tak co, tak co... Vždycky si přál, až bude popel i s kytarou, hou, vodou ať plavou, jen žádný hotel s křížkem nad hlavou...

Přehrát video
Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video