Bezbariérová kuchyň pro Elišku. Podpořte sbírku na pomoc rodině z Očihova

Alla Želinská 2022-01-19 20:51:00

"Buďte s námi pro každou dobrost. Předáme 100 % vašeho daru”. Těmito slovy se obracejí k veřejnosti organizátoři dobročinné sbírky na www.donio.cz ve prospěch handicapované Elišky Benešové z Očihova, mladé ženy ač na vozíku, ovšem díky své rodině velice aktivní, pozitivně naladěné, zvídavé, jejíž chuť tvořit, cestovat a vůbec žít by jí mohli závidět mnozí zdraví lidé.

Elišce je 23 let, v dětství prodělala dětskou mozkovou obrnu a do dnešního dne je na invalidním vozíku, odkázána na pomoc druhých lidí. Má ráda dobré jídlo a jejím snem je bezbariérová úprava kuchyně, protože ráda vaří a ráda by si jednou uvařila sama, bez cizí pomoci. Tady je její příběh.

Jmenuji se Eliška Benešová, je mi 23 roků. V dětství jsem prodělala dětskou obrnu a do dnešního dne jsem na vozíčku odkázána na pomoc druhých lidí. Říká se, že lidé by si měli pomáhat, proto vás všechny, moji drazí přátelé, známí, ale i hodní lidé kolem sebe prosím, zda byste mi nepomohli se alespoň trošku dostat do „normálního“ světa, protože bez pomoci si nepodám ani hrníček s čajem.

Celý život proplouvám jak se dá, ale nevzdávám se naděje, že jsou na světe hodní lidé. Ve svém „volném“ čase vyrábím dečky, ráda čtu, koukám na televizi, mám ráda dobré jídlo, výlety, hudbu atd.

Ráda bych měla svou kuchyňskou linku, která by byla upravena podle mých potřeb. Mám ráda dobré jídlo, a tak bych si i já chtěla uvařit něco dobrého a sama, bez cizí pomoci.

Děkuji za jakoukoliv částku, abych si mohla splnit svůj sen. Vaše Eliška

Na co konkrétně budou peníze použity

Peníze ze sbírky na Donio - Kuchyň pro Elišku budou určeny na nákup kuchyňské linky s pojízdným systémem pro vozíčkáře, protože Eliška nemá vlastní finanční prostředky a z invalidního důchodu tak vysokou částku nikdy našetřit nemůže.

Cílová částka sbírky, která byla založena v polovině prosince, činí 300 tisíc korun. K dnešnímu dni již přes dvě stě dárců přispělo celkovou částkou kolem 146 tisíc korun. Do ukončení sbírky zbývá 23 dnů. „Milí dárci, přátelé, známí... Věřím, že jsem udělal dobře a tuhle sbírku pro Elišku založil. Pomůže jí to alespoň trošku žít normální život. Předem děkuji všem za finanční dary,” uvedl už na začátku zakladatel sbírky Tomáš Khůl. Při pohledu na průběžný stav sbírky netají radost: „Je vidět, že se najdou lidé, kterým není lhostejný život nás, handicapovanych. Tak lidičky, neváhejte a podpořte sbírku, pomůžete dobré věci. Děkuji!”

V případě, že se nepodaří celou částku vybrat, bude muset rodina vybranou částku použít na částečnou úpravu staré kuchyně. Naopak pokud se vybere větší částka, bude moci prostředky využít k další bezbariérové úpravě a modernizaci kuchyně.

Své dceři drží palce i její neslyšící rodiče. „Mockrát děkujeme, že pomáháte,” vzkazuje všem dobrým lidem maminka Elišky Růžena Benešová.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video