Starosta Klášterce: Kulturní centrum musíme naplnit, ještě je potřeba dotáhnout lázně

Redakce 2022-01-22 11:20:00

Klášterec nad Ohří – Co přinesl rok 2021 v Klášterci a na co se lidé mohou těšit v roce příštím? Na to jsme se ptali starosty Štefana Drozda v právě otvíraném novém kulturním centru.

Co přinesl rok 2021 pro Klášterec a co vám přineslo největší radost?

Jednak se povedly všechny investiční akce, které jsme si naplánovali. Začnu od toho nejdůležitějšího, na konci roku se podařilo zkolaudovat tuto stavbu, tedy kulturní centrum. Mělo to přesah do minulého volebního období, smlouva byla podepsána v roce 2018. Nejdříve se projektovalo a pak stavělo, dělali jsme to metodou design&build. Přestože přišly problémy jak s navýšenými cenami, tak s dodávkami různých materiálů, podařilo se nám zkolaudovat před Vánocemi. Muselo se posunout slavnostní otevření z listopadu na leden, ale to musí v této době každý pochopit. To je velká radost, byl to jeden z nejdůležitějších úkolů celého volebního období, nejen roku 2021. Druhá vleká radost, která stála hodně práce a která není úplně vidět, je strategické partnerství s Priessnitzovými léčebnými lázněmi v projektu společného podniku lázně Evženie. V listopadu byla spolupráce schválena a společný podnik stvrzen, probíhají teď technikálie k naplnění ustanovení orgánů. My do společnosti vkládáme městský majetek

Co to znamená pro rozvoj lázní?

Co se týká lázní, tam nyní léčebná lázeňská činnost neprobíhá, pouze ambulantní rehabilitace. Přestože máme léčebné prameny, tak je nevyužíváme. Hledali jsme strategického partnera, cílem je provozovat skutečné lázně. K tomu je potřeba postavit ubytovací, stravovací a další lázeňskou kapacitu, nejenom to, co tam dneska je. Nyní mámě kapacitu do čtyřiceti lůžek, předběžný předpoklad je zatím zhruba 200 lůžek, aby to ekonomicky mělo smysl. Bude potřeba zdravotní a lékařský personál. Bude potřeba postavit lázeňský dům s kapacitou, který by nám to umožnila. To jsou akce na další roky, společný podnik je základem.

Co vám „přinesl“ covid a dá se z něho vzít i něco pozitivního?

Obecně vidím zhoršení vztahů mezi lidmi, i podle městské policie lidé reagují více vznětlivě. Jak lidé byli uzavření, nefungoval sport a kultura, mělo to velký dopad. Samozřejmě dopad na gastroprovozy a ubytovací kapacity byl likvidační, odnesly to i školy. Když chcete i něco pozitivní, tak se více lidí naučilo dělat s počítačem a všechny porady se dělaly on-line. Tak tohle je možná to pozitivní, že se některá jednání zrychlila.

Co bude pro Klášterec v roce 2022 zásadní událostí? Co chystáte?

Otevřeli jsme kulturní centrum, což je pro nás novinka. Už vzhledem k tomu, že chod a provoz budou vypadat jinak, než když jsme ho před dvěma lety uzavřeli. Dnes tu jsou nejenom sály, ale i knihovna, zázemí pro seniory, pro místní divadelní spolek a další. Setkávání lidí bude intenzivnější. Je to prostor, který potřebujeme naplnit, a věřím, že se to během tohoto roku naučíme. Centrum by mělo mít přesah i mimo Klášterec, nabízí spoustu možností, jak kapacitou, tak technickou vybaveností. Co se týká dalších investic, máme abnormálně hodně investičních akcí, chystáme velké rekonstrukce ulic Pod stadionem a Husovy. Letos máme investice za šedesát sedmdesát milionů korun, to je hodně. A čekají nás také komunální volby.

To jste předešel moji další otázku. Budete kandidovat?

Slíbil jsem kolegům, že se do třetice pokusím obhájit post starosty.

Co byste chtěl, v případě zvolení, dotáhnout?

Jsou to právě ty lázně. Když jsem šel na tento post, říkal jsem, že Klášterec má na víc, že může být nejen městem porcelánu, ale i městem sportu, kultury a lázní. Na sportu jsme zapracovali a ještě musíme zapracovat, teď máme kulturu, a pak nám zbývají lázně.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video