Podbořansko: jaký byl rok 2021 a co obce plánují v roce 2022

Alla Želinská 2022-01-23 17:45:00

Co čeká vaši obec v roce 2022? Co se podařilo splnit v roce minulém? Na tyto otázky naši tradiční novoroční ankety opět odpovídali starostky a starostové obcí a měst regionu Podbořanska. V Petrohradě např. připravují další stavební parcely pro nové rodinné domky a musí investovat do obnovy lesu po škodách, které v červnu 2021 způsobil downburst...

Jitka Dondová, starostka obce Petrohrad

Obec Petrohrad si do rozpočtu pro rok 2022 vyčlenila peníze na alespoň částečné zasíťování stavebních parcel. Je to úkol, o kterém mluvíme již několik let, ale omezoval nás rozpočet. Dále pak postupně opravujeme kapli Všech svatých, na které chybí dokončit fasádu, proto je s ní také počítáno. Dalším plánem je vytvoření místa pro společné setkávání občanů v Bílenci a samozřejmě společné kulturní akce. V obci Černčice chystáme odvodnění rizikových ploch a výstavbu nových komunikací. Čekají nás i nemalé investice do obnovy lesních porostů po škodách, které v červnu 2021 způsobil downburst.

V roce 2021 jsme podpořili naši Základní a mateřskou školu Petrohrad v Černčicích. Na školní zahradě vznikla nová venkovní učebna, uvnitř školy pak bezbariérový vstup, toalety a počítačová učebna, vše za pomoci dotace Ministerstva pro místní rozvoj. Podařilo se i zrekonstruovat střechu bývalé sušárny chmele, kterou poničila vichřice a slouží obci jako hasičárna a sklad. V Bílenci došlo ke kabelizaci a výstavbě nového veřejného osvětlení za příspěvku Ústeckého kraje. Tato akce nebyla dokončena a tak se ještě na jaře bílenečtí občané dočkají opravy asfaltových i ostatních po-vrchů.

Přeji nejen redakci Regionu, ale i všem čtenářům šťastný nový rok 2022, hlavně hodně zdraví, štěstí, optimismu a pohody.

(Pokračování ankety bude následovat).

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video