Medailové úspěchy atletů AK Louny a Elny Počerady

Lucie Steklá 2022-03-02 15:44:46

Atleti Ústeckého kraje se vrátili po roční pauze vynucené pandemií na do sportovních hal. Krajské přebory v průběhu ledna a února absolvovali atletické kategorie žáků, dorostu, mužů a žen. Ti nejúspěšnější se probojovali na Mistrovství České republiky. Přebory kraje se konaly v hale na Strahově. Bohužel, startovní listiny ve velké míře ovlivňovaly pozitivní testy či nařízené karantény atletů.

Dvě stříbra přivezli běžci Atletického klubu Louny z krajských přeborů žáků a dorostu Ústeckého kraje, které se konaly v nafukovací hale v Praze na Strahově. V hale se představili tři atleti týmu, v kategorii dorostenců Ondřej Valoušek a Tomáš Herink a v kategorii žáků Lukáš Laurich. Do Loun přivezli dvě stříbra, a to zásluhou T. Herinka v běhu na 1 500 metrů, kdy si s časem 4:35.13 zaběhl osobní rekord, a L. Lauricha, který běžel třísetmetrovou trať poprvé v hale a čas 40.53 vt. stačil na druhou příčku. O. Valoušek běžel po tréninkovém výpadku a doběhl s časem 5:03.87 na pátém místě. Krajské přebory čekají začátkem března také mladší žactvo. Na stejném přeboru získala také stříbrnou medaili Kateřina Helebrantová (Elna) na trati 400 m v čase 63.57 vt. Zlatou medaili přidal ve skoku vysokém Petr Svoboda s výkonem 1,64 metru. 

Výkon L. Lauricha ho poslal k jeho premiérovému startu na republikovém šampionátu. Na Mistrovství České republiky si v sobotu 26. února zaběhl "osobáček" 40.16 vt., který stačil na osmnáctou příčku. 

Krajského přeboru mužů a žen se zúčastnili atleti dvanácti klubů kraje a jedenáct z nich se mohlo radovat z medailového úspěchu. Zástupce na závodech měl klub ASK Elna Počerady. Atleti z přeborů přivezli celou sadu medailí. Běžkyně Elny Počerady na osmisetmetrové trati předvedly dramatický souboj, nakonec vyhrála Petra Helebrantová (2:17.81 ) před Zuzanou Porubčanovou (2:18.95) a obhájila tak titul z posledního přeboru. Obě běžkyně teď mají na půlce po dvou krajských titulech. Svoji premiéru si odbyla Daniela Vernerová a na trati 60 metrů překážek (10.62 vt.) dokázala získat bronzovou medaili. 

Svoji další stříbrnou medaili ve vrhu koulí vyválčil matador počeradské atletiky Josef Pap, který hodil čtrnáct metrů. Na trati nejkratšího sprintu šedesáti metrů bojoval další zástupce klubu, Vojta Hubka a dokázal si po delší době vylepšit svůj osobní rekord (07.95 vt.). „Škoda drobného zranění při rozběhu v dálce, protože byl dobře připravený na super výkon. I to k atletice patří. Ale věřím, že Vojta dostal novou chuť do dalšího tréninku. Všichni víme, jak složitými podmínkami procházíme, tak již samotná účast na závodech je super. Můžeme být spokojeni s tím, že se závody vůbec konají,“ uvedli zástupci klubu. 

P. Helebrantová nastoupila na MČR na trati 1 500 metrů a umístila se na pátém místě s časem 4:47.13 min. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video