Dobrovolníci organizují sbírky pro Ukrajinu. Sběrná místa jsou v Lounech, Smolnici či Peruci nebo Dobroměřicích

Lucie Steklá 2022-03-03 10:51:00

Lidé z Ústeckého kraje, Lounsko nevyjímaje, začali během víkendu spontánně organizovat pomoc Ukrajině. Na Lounsku probíhá sbírka organizovaná Českým červeným křížem, na sociální síti Facebook vznikla skupina Hmotná pomoc Ukrajině. Potřebné věci, převážně potraviny, včetně kojenecké stravy, či deky, mohou lidé nosit na několik sběrných míst. Organizátoři sbírek jsou v kontaktu s lidmi, kteří pomoc dále šíří a vědí, co je potřeba dovézt. Sbírka bude probíhat do 5. března. První plně naložená auta s pomocí již na hranice odjela.

„Podařilo se nám zapojit do pomoci hmotných potřeb pro Ukrajinu. Ve spolupráci s odvážnými, kteří mají prostředky odvézt hmotnou pomoc na Ukrajinu, vyhlašujeme v Lounech sbírku pro Ukrajinu,“ uvedla ve facebookové skupině Kristýna Maťáková a informace se sociální sítí začala rychle šířit. Sbírka bude probíhat v Lounech v kavárně Skáld Coffee (Beneše z Loun 134, naproti kostelu). Další sběrné místo je na obecních úřadech ve Smolnici či Peruci nebo Dobroměřicích.

Po konzultaci s Člověkem v tísni potřebujeme je zapotřebí zejména Sunar či jiné kojenecké mléko a další dětská výživa v kapsičkách! Dále je vhodné donést konzervy a jiné trvanlivé jídlo, instantní polévky, cukr, kávu, čaj, hygienické potřeby - zejména pro ženy, plynové vařiče všeho druhu, čisté a vyprané spacáky a deky + zlaté termofólie, pleny pro děti, nabité powerbanky. „Oblečení prosím nenoste, teď jsou potřeba důležitější věci. Zkuste do tašek zvlášť ukládat Vaše dary podle druhu, abychom je mohli lépe rozdělovat, děkujeme,“ přiblížila seznam potřebného K. Maťáková.

Organizátorům sbírky se podařilo propojit s hlavní vojenskou doktorkou, která zajistí zelený koridor na hranicích a od teď bereme i léky a pomůcky přímo pro vojáky a raněné. „V Kyjevě je zapotřebí individuální lékárničky, analgetika, antibiotika, gázové obvazy, různé velikosti, hemostatika, hemostyptika, obvazy či zaškrcovala, spacáky a teplé deky, přikrývky, termodeky, turistické boty, a nepotřebujeme nové, ale aby byly pohodlné a vhodné pro chlapy při obraně. Budeme vděčni za jakoukoliv pomoc,“ uvedla jedna z organizátorek sbírky Kristýna Maťáková. Aktuální potřeby sbírky sledujte na facebooku skupiny. 

Do pomoci se zapojují také obecní úřady. „Ve spolupráci s organizací Ukrajinsko evropská perspektiva vyhlašujeme humanitární sbírku. Hygienické a zdravotnické prostředky, dětské pleny, dětskou výživu, konzervy a podobný materiál přijímáme na Obecním úřadě v Dobroměřicích. Děkujeme, že pomáháte,“ uvedla obec na svém webu.

Pro občany Ukrajiny, kteří ze země uprchli a dorazili do Čech, je zapotřebí také oblečení. „Ve spolupráci s Obcí Dobroměřice vyhlašuji sbírku přímo pro maminky s dětmi, které přijely autobusem z Ukrajiny. Mají jen to, co mají na sobě, nic jiného. Proto prosím každého, kdo by měl možnost cokoliv poskytnout,“ uvedla Lucie Boučková s tím, že je zapotřebí dětské oblečení od miminka po školáky, dámské oblečení, hračky a hygienické potřeby, povlečení, ručníky, deky. „Louny a okolí, přijedu, vyzvednu a předám. Již dnes jsem předávala oblečení a hračky pro maminku s dětmi do Třebíze,“ dodala. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video