Rozšíření obchvatu plynule pokračuje. Levý pás dálnice má být zprovozněn v září

Lucie Steklá 2022-03-08 11:27:04

Práce na rozšíření obchvatu Loun, který již kapacitně nevyhovuje provozu, na čtyřpruhovou dálnici jsou po krátké zimní pauze v plném proudu. Obchvat Loun, který byl zprovozněn v říjnu 1999, byl jako komunikace plánován pro provoz ve čtyřech pruzích, ale vystavěn jen v profilu dvoupruhovém. Při zahájení prací na zkapacitnění obchvatu tak byly pozemky již v majetku státu, neboť jejich výkup byl proveden již při stavbě obchvatu v devadesátých letech 20. století.

V těchto dnech probíhá na jednom ze čtyř budovaných mostů betonáž a odstranění bednění. Na dalším úseku se založí panely a montují se skruže. Ke konci stavby směrem na Prahu se v těchto dnech provádí kotvy v hlavovém trámu pilotové stěny. Stavba probíhá již sedmnáct měsíců a její dokončení je naplánované v průběhu roku 2023. Se svojí délkou 6,1 kilometru se jedná o nejdelší úsek dálnice D7 v okrese Louny a třetí nejdelší z úseků v Ústeckém kraji a čtvrtý nejdelší na celé sto kilometrové dálnici. Na probíhající stavbu úseku obchvatu Loun naváže za několik týdnů zkapacitnění obchvatu Chlumčan, které bude zahájeno, na západě pak dálnici prodlouží zkapacitnění obchvatu Postoloprt. Zahájení stavby tohoto úseku je zatím plánováno na rok 2025.

Práce probíhají převážně na levé části budoucího dálničního úseku. „Nyní jednáme o možném zprovoznění levého jízdního pásu v září roku 2022 a zprovoznění pravého jízdního pásu na konci května 2023. Vlastní dokončení všech stavebních prací plánujeme v listopadu 2023,“ uvedlo vedení Ředitelství silnic a dálnic České republiky. O zakázku se ucházelo deset zájemců, z výběrového řízení byly jako zhotovitelé vybrány firmy Eurovia CS a Herkul.

Zkapacitnění obchvatu Loun zahrnuje dostavbu nových mostů i rekonstrukci stávajících mostů. Na hlavní trase po zkapacitnění zůstane jen jedna mimoúrovňová křižovatka (MÚK), a to Louny – západ. MÚK Louny - centrum byla před zahájením prací vzhledem k nedodržení normou stanovených minimálních vzdáleností tří MÚK v prostoru Loun, zrušena a nahrazena prostým křížením. Most přes D7 mezi Louny a Cítoliby samozřejmě zůstal zachován). „Pro zvýšení bezpečnosti provozu na budoucí D7 bude dosavadní MÚK Louny - západ přestavěna na úplnou kosodélnou křižovatku dle studie zpracované Pragoprojektem Praha. Napojení křižovatkových větví dálnice v jižní části křižovatky na silnici I/28 bude řešeno malou okružní křižovatkou, stejně jako na již vybudované severní části MÚK,“ vysvětlilo ŘSD. V směru z Loun na Zeměchy tak řidiči budou nově projíždět dva kruhové objezdy.

Jedním z hlavních důvodů přestavby silnice I/7 na dálnici D7 je zajištění dopravní obslužnosti průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt, zejména pak průmyslové zóny Žatec – Triangle.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video