V polích u Chlumčan pracují stavební stroje. Stavba dalšího úseku dálnice má trvat dva roky

Lucie Steklá 2022-03-26 09:07:00

Zemní práce, které již několik dní probíhají nedaleko silnice na Prahu u Chlumčan, jsou předzvěstí začátku stavby dalšího úseku dálnice D7, tentokrát zkapacitnění obchvatu Chlumčan. Slavnostní zahájení 4,4 kilometru dlouhého úseku dálnice D7 Praha – Chomutov se uskutečnilo v pátek 25. února, nechyběl přípitek a symbolické poklepání základního kamene. Tento úsek dálnice má být hotový v průběhu roku 2024, o rok dříve už by řidičům měl začít sloužit úsek u Loun.Řada z pozvaných hostů se však omluvila, neboť měli jiné pracovní povinnosti. Chyběl hejtman Ústeckého kraje i ministr dopravy, kteří se účastnili jednání krizových štábů kvůli situaci na Ukrajině. „Jsme rádi, že se podařilo dát tento úsek dohromady, protože jsme se báli, že by to ještě mohlo být komplikované. Naštěstí můžeme zahájit stavbu a jsem přesvědčen o tom, že v roce 2024 bude hotová. Stavbu dálnic, jejich přípravu, provázejí v Česku velké problémy, jak se ukazuje, není to nic proti tomu, co se nyní děje na Ukrajině. Za naše problémy s dálnicemi můžeme být ještě rádi,“ řekl při zahájení generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl, s tím, že nedokáže odhadnout, jestli bude mít konflikt nějaký vliv na výstavbu dálnic. Může se stát, že stavebním firmám budou chybět pracovní síly, neboť řada z nich má pracovníky z Ukrajiny a může se tak opakovat situace z doby covidu.

V rámci stavby bude u Chlumčan vybudována nová kapacitní čtyřpruhová komunikace, která zajistí vyšší bezpečnost a plynulost provozu. V současnosti využívaná silnice I/7 je nevyhovující z hlediska šířkového i výškového uspořádání, s ohledem na bezpečnost je problematické také úrovňové křížení s ostatními komunikacemi. Na silnici je patrný vysoký nárůst zejména kamionové dopravy, pro kterou je již dvoupruhová komunikace nedostačující. „Nová dálnice naváže z jedné strany na již hotovou část D7 u Sulce, ze strany druhé na aktuálně realizovaný úsek u Loun, který bude v příštím roce zprovozněn. V roce 2023 máme v plánu zahájit také chybějící úseky D7 mezi Slaným a Panenským Týncem ve Středočeském kraji. Jako poslední přijde na řadu úsek u Postoloprt a nejpozději v roce 2028 by tak měla být dálnice D7 kompletně dokončena,“ představil plány na dostavbu dálnice D7 R. Mátl.

Úsek navazující na obchvat Sulce, který byl dokončen již v roce 2009, bude stavět společnost Metrostav Infrastructure. Během stavby, která má trvat dva a půl roku, se provede zhruba milion kubíků výkopů či osm set kubíků násypů. „Tato stavba je obrovským přínosem pro zdejší provoz. Zajistí totiž plynulou a bezproblémovou dopravní obslužnost průmyslových zón u Mostu, Loun a Postoloprt. Cesta z Prahy i Ústeckého kraje do Německa bude mnohem rychlejší a pohodlnější. Ocení ji tudíž nejen turisté, ale především také místní pendleři,“ uvedl při zahájení radní Ústeckého kraje pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger. Na zvýšený provoz se musí připravit řidiči, kteří projíždí městem Louny. Už teď tam provoz komplikuje rozestavěny obchvat města. „Ve chvíli, kdy se tohle buduje, musíme počítat s tím, že bude doprava v místě hodně přetížená, ale jsme na to připraveni. Prostě to vydržíme, protože teď už je to skutečně blízko,“ řekl místostarosta Loun Vladimír Hons.

Hlavní silniční tah Praha – Chomutov až ke hranicím s Německem umožní po přestavbě rychlé a hlavně kapacitní spojení Prahy a severozápadních Čech s oblastí Saské Kamenice (Chemnitz) a návazně se státy Evropské unie. Stavba je navržena ke spolufinancování v rámci Operačního programu Doprava z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Předpokládaná cena stavby, na níž bude devětasedmdesát stavebních objektů, je 1,178 miliardy korun bez DPH. 


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


REGISTROVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu: REGISTROVANOU ZDRAVOTNÍ SESTRU. Nástup možný od 1.1.2023. Směnný provoz. Požadujeme: praxi minimálně 3 roky, bezúhonnost. Přihlášky posílejte do 24.11.2022 na: luksova@dpszatec.cz. K přihlášce formou životopisu přiložte kopii dokladu o nejvyšším vzdělání. Ústní kolo výběrového řízení proběhne 29.11.2022 od 13 hodin.
E-mail: luksova@dpszatec.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video