Žatec: Křižovatka na frekventované silnici dostane nové osvětlení

Hedvika Mašková 2022-04-04 18:11:24

Přehlednější a hlavně bezpečnější by ještě letos měla být pro všechny řidiče křižovatka ulic Husova a Plzeňská nacházející se na jižním okraji města. Zanedlouho totiž získá nové veřejné osvětlení. Rada města na konci minulého měsíce vybrala zhotovitele díla, kterým je žatecká společnost HANZL ELEKTROMONTÁŽE. Náklady na stavbu vyjdou město na 415 tisíc korun.

,,Na křižovatku bude namontováno celkem pět stožárů veřejného osvětlení s LED svítidly,“ popsal technické řešení plánované stavby ředitel společnosti HANZL ELEKTROMONTÁŽE Petr Mašek a doplnil: ,,Předpoklad zahájení prací je na začátku měsíce dubna. Po předání staveniště investorem stavbu dokončíme maximálně do jednatřiceti kalendářních dní.“

Řidiči se, kvůli pohybu mechanizace a dělníků na stavbě, budou muset připravit na určitá omezení. Komunikace zůstane obousměrně průjezdná, úsekem však bude nutné projíždět se zvýšenou opatrností.

Křižovatka patří k jedněm z nejvytíženějších ve městě a je dějištěm častých dopravních nehod, kterým se nevyhýbají ani vážné následky. Město se již několik let snaží se správcem silnice, kterým je Ředitelství silnic a dálnic, dohodnout na vybudování kruhového objezdu. Zatím se však povedla pouze instalace nového dopravního značení, rozšíření komunikace a snížení povolené rychlosti na 70 km/h. Dalším krokem má být právě nové osvětlení, díky němuž se na místě zlepší viditelnost a řidiči tak budou mít lepší přehled o dění v prostoru křižovatky.


Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video