Ukrajinské ženy poděkují Žatečanům za přijetí a podporu

Alla Želinská 2022-04-23 19:34:00

Na pravoslavnou velikonoční neděli přichystaly v centru Žatce jako poděkování ochutnávku národní kuchyně a kulturních tradic.

Vaříme s Ukrajinou aneb Děkujeme – Дякуємо ! To je název nedělní akce, která se odehraje v centru Žatce, na náměstí před radnicí. Pořádá ji skupina asi třiceti ukrajinských maminek, které na den pravoslavných Velikonoc 24. dubna chtějí poděkovat Žatečanům, Čechům za vlídné a obětavé přijetí a zároveň i lidi seznámit se svojí kulturou. „Byl to jejich spontánní nápad a vše se tak nádherně rozjelo, že si myslím, že to bude krásná akce. Hodně jim pomáhá asistentka pedagoga z naší školy Natalija Babuková, která pochází z Ukrajiny, ale žije od malička v Čechách, pomáhá jim od začátku s překládáním, s aklimatizací a s dalšími věcmi, nyní s veškerou organizací této akce,“ přiblížila akci Kateřina Holštajnová, která učí na 3. ZŠ v Žatci a jejíž rodina také má ukrajinské kořeny.

Organizátorky akce dostaly svolení od starostky města, které zároveň zajistilo plakáty a rozšíření dalšími informačními kanály...

A co všechno vás na náměstí od 13 hodin čeká? Pořadatelky budou mít připraveno cca 15 různých národních pokrmů – bořšč, varenyky, holubci, nápoje z čerstvého ovoce – uzvary, kompoty. Zazní ukrajinské písně, takže se bude zpívat, organizátoři mají dovezené kroje, připravili si i úvodní proslov, žluté a modré balónky pro děti, tvořivé dílničky... 

Poslechněte si malou ochutnávku, zkoušku písně, kterou bude zpívat malá slečna z Ukrajiny. Je to nádherně dojemné...


Přijďte pobýt, přijměte toto krásné gesto od ukrajinských občan. Pořadatelé se těší!Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video