Ukrajinské ženy poděkují Žatečanům za přijetí a podporu

Alla Želinská 2022-04-23 19:34:00

Na pravoslavnou velikonoční neděli přichystaly v centru Žatce jako poděkování ochutnávku národní kuchyně a kulturních tradic.

Vaříme s Ukrajinou aneb Děkujeme – Дякуємо ! To je název nedělní akce, která se odehraje v centru Žatce, na náměstí před radnicí. Pořádá ji skupina asi třiceti ukrajinských maminek, které na den pravoslavných Velikonoc 24. dubna chtějí poděkovat Žatečanům, Čechům za vlídné a obětavé přijetí a zároveň i lidi seznámit se svojí kulturou. „Byl to jejich spontánní nápad a vše se tak nádherně rozjelo, že si myslím, že to bude krásná akce. Hodně jim pomáhá asistentka pedagoga z naší školy Natalija Babuková, která pochází z Ukrajiny, ale žije od malička v Čechách, pomáhá jim od začátku s překládáním, s aklimatizací a s dalšími věcmi, nyní s veškerou organizací této akce,“ přiblížila akci Kateřina Holštajnová, která učí na 3. ZŠ v Žatci a jejíž rodina také má ukrajinské kořeny.

Organizátorky akce dostaly svolení od starostky města, které zároveň zajistilo plakáty a rozšíření dalšími informačními kanály...

A co všechno vás na náměstí od 13 hodin čeká? Pořadatelky budou mít připraveno cca 15 různých národních pokrmů – bořšč, varenyky, holubci, nápoje z čerstvého ovoce – uzvary, kompoty. Zazní ukrajinské písně, takže se bude zpívat, organizátoři mají dovezené kroje, připravili si i úvodní proslov, žluté a modré balónky pro děti, tvořivé dílničky... 

Poslechněte si malou ochutnávku, zkoušku písně, kterou bude zpívat malá slečna z Ukrajiny. Je to nádherně dojemné...


Přijďte pobýt, přijměte toto krásné gesto od ukrajinských občan. Pořadatelé se těší!Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video