Ukrajinské ženy poděkují Žatečanům za přijetí a podporu

Alla Želinská 2022-04-23 19:34:00

Na pravoslavnou velikonoční neděli přichystaly v centru Žatce jako poděkování ochutnávku národní kuchyně a kulturních tradic.

Vaříme s Ukrajinou aneb Děkujeme – Дякуємо ! To je název nedělní akce, která se odehraje v centru Žatce, na náměstí před radnicí. Pořádá ji skupina asi třiceti ukrajinských maminek, které na den pravoslavných Velikonoc 24. dubna chtějí poděkovat Žatečanům, Čechům za vlídné a obětavé přijetí a zároveň i lidi seznámit se svojí kulturou. „Byl to jejich spontánní nápad a vše se tak nádherně rozjelo, že si myslím, že to bude krásná akce. Hodně jim pomáhá asistentka pedagoga z naší školy Natalija Babuková, která pochází z Ukrajiny, ale žije od malička v Čechách, pomáhá jim od začátku s překládáním, s aklimatizací a s dalšími věcmi, nyní s veškerou organizací této akce,“ přiblížila akci Kateřina Holštajnová, která učí na 3. ZŠ v Žatci a jejíž rodina také má ukrajinské kořeny.

Organizátorky akce dostaly svolení od starostky města, které zároveň zajistilo plakáty a rozšíření dalšími informačními kanály...

A co všechno vás na náměstí od 13 hodin čeká? Pořadatelky budou mít připraveno cca 15 různých národních pokrmů – bořšč, varenyky, holubci, nápoje z čerstvého ovoce – uzvary, kompoty. Zazní ukrajinské písně, takže se bude zpívat, organizátoři mají dovezené kroje, připravili si i úvodní proslov, žluté a modré balónky pro děti, tvořivé dílničky... 

Poslechněte si malou ochutnávku, zkoušku písně, kterou bude zpívat malá slečna z Ukrajiny. Je to nádherně dojemné...


Přijďte pobýt, přijměte toto krásné gesto od ukrajinských občan. Pořadatelé se těší!Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video