Skvělý úspěch: Cítolibská hasička Eliška má z Lisabonu stříbro

Lucie Steklá 2022-05-11 12:20:23

Bylo to náročné, ale nakonec to cinklo! Z Hasičských světových her World Firefighters Games 2022 přivezla Eliška Vrbová z SDH Cítoliby skvělé druhé místo v kategorii ženy 18 až 29 let. ,,Byl to závod, který mě vyzkoušel jak po fyzické, tak i psychické stránce. Strašně moc děkuji ostatním z české výpravy, bez nich bych to nedala! Trať nebyla jednoduchá a všichni jsme se s tím skvěle poprali, naši kluci jsou prostě borci a my, české holky jsme ukázaly, že bojujeme do posledních sil! Odvážím si spoustu zkušeností, zážitků a velkou motivaci pořádně makat i dál,“ podělila se o zážitek Eliška se svými přáteli na facebooku.


Litovat rozhodnutí na Světové hasičské hry jet, které u Elišky padlo ,,na poslední chvíli“ hasička z Cítolib rozhodně nemusí. V Lisa-bonu dosáhla velkého úspěchu. ,,Jsem velice ráda, že jsem se na hry nakonec rozhodla vyjet a to hlavně díky okolí, které mě podpořilo. Nápad se závodu zúčastnit, ale nepřišel až těsně před ním. V hlavě jsem tohle přání měla asi od prosince, kdy jsem začala s přípravou na novou sezonu,“ řekla Eliška Vrbová. Podle svých slov si stříbrné medaile strašně váží, a je ráda, že se povedlo ji vybojovat. ,,Byl to pro mě zatím nejtěžší závod. V Čechách máme v kategorii žen některé překážky lehčí, zde jsme měly vše stejné jako muži. Celý závod mi nevyšel podle představ, mrzí mě druhý úsek, který se mi nepodařil. Naopak jsem pyšná, že se mi povedlo dokončit alespoň následující třetí úsek, který pro mě byl nejnáročnější. Český tým byl skvělý, vzájemně jsme se podporovali, ohromně mě hnali dopředu a fandili, užila jsem si to s nimi,“ řekla k závodu stříbrná hasička, která závodila v disciplínách TFA. Po návratu domů Elišku na letišti čekalo překvapení. ,,Kamarádi se na mě domluvili a společně mě vyzvedli na letišti. V sobotu jsme to pak společně oslavili. Moc děkuji všem, kteří mě podpořili, fandili a drželi prsty. Moc si toho vážím, bez nich bych to nedokázala,“ dodala Eliška.

Dvaadvacetiletá Eliška Vrbová navštěvuje třetí ročník vysoké školy, v Praze na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy studuje všeobecné lékařství. U dobrovolných hasičů v Cítolibech je od svých sedmi let. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video