Jak bude vypadat lázeňský dům? Architekti se pustí do práce

j.rodling 2022-05-19 09:20:43

Klášterec – Město Klášterec dělá další krok ke svému cíli, stát se lázeňským městem. Aktuálně hledá podobu lázeňského domu.

Nová stavba by měla nabídnout asi dvě stovky lůžek, parkoviště a další zázemí pro hosty. Bez nového domu by lázně nezískaly oficiální lázeňský status, je tedy pro další rozvoj nezbytný. Už dříve se město dohodlo s Priessnitzovými léčebnými lázněmi Jeseníky na společném lázeňském podniku. Město do něho vložilo majetek, na který má ale nadále předkupní právo, lázně Priessnitz pak mají přinést zkušenosti s provozem a rozvojem lázeňství.

Jak by mohl lázeňský dům vypadat, a hlavně, jak ho vhodně zakomponovat do současného areálu, budou řešit tři architekti. „V minulém týdnu město navštívily tři architektonické kanceláře, které se byly podívat v prostoru lázní a měly by každá připravit vlastní studii proveditelnosti,“ uvádí starosta Klášterce nad Ohří Štefan Drozd. Podle předpokladu by studie měly být dokončené v srpnu. Město si pak ze studií vybere tu nejlepší, nebo zkombinuje závěry studií dohromady.

Odborníci si budou muset poradit s kombinací moderních technologií a historickým vzhledem lázeňského areálu. Například restaurace Peřeje získala nedávno titul Památka roku 2021 Ústeckého kraje za citlivou rekonstrukci historického objektu.

Po studiích proveditelnosti město nechá zadat projekt. Vytvoření dokumentace a získání všech potřebných povolení potrvá zhruba dva roky, kopnout do země by se mohlo někdy v roce 2024. Areál v současné době normálně funguje, město prodloužilo smlouvu s dosavadním nájemcem.

Jak již dříve uvedl starosta Drozd, Klášterec se vydal na cestu stát se lázeňským městem. Od lázní si slibuje rozvoj cestovního ruchu a podnikání, který se má pozitivně odrazit v celém městě.


Napsal(a): j.rodling

Komentáře

Nabídky práce

PROVOZNÍ ZÁMEČNÍK-NÁSTROJÁŘ

Hledáme PROVOZNÍ ZÁMEČNÍKY-NÁSTROJÁŘE do Podbořan! 13. PLAT, 5 týdnů dovolené, 37,5 hodin/týden, benefity od 15 900/rok, závodní stravování.
Tel.: 606 620 482
E-mail: libuse.konderlova@rako.cz


FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA

Marius Pedersen přijme kolegy na pozici ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA. Požadujeme: Dobrý zdravotní stav, trestní bezúhonnost, smysl pro zodpovědnost, ŘP sk. - C,E, osvědčení způsobilosti řidiče. Místo výkonu práce: Provozovna Louny, Žatec, Rakovník. Náplň práce: řízení kontejnerových a svozových vozidel, dvousměnný provoz, pracovní doba se řídí dle směn. Nabízíme: Pracovní smlouvu na dobu neurčitou, měsíční mzdu ve složení: základní mzda dle zařazení + osobní ohodnocení + prémiová složka + náhrada cestovného, zaměstnanecké výhody (půjčky, vzdělávání), možnost zvýšení kvalifikace za podmínek v rámci profesního vzdělávání, zvýhodněný tarif od T-Mobile, zvýhodněný nákup Auto Škoda, zvýhodněný nákup karty Benzina.
Tel.: +420 493 645 805
E-mail: mplouny@mariuspedersen.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video