Jarní práce na chmelnicích jsou u konce. Chmelaři potřebují vyrovnané počasí

Hedvika Mašková 2022-06-09 10:41:27

Už také chmelnice nedaleko Stekníku, které byly zřejmě jedny z posledních ploch, na kterých se vyskytovali brigádníci, mají za sebou jarní práce. Na všech místech tak již chmelaři mají proces, při kterém se rostliny zavěšují na vodící dráty, hotový. Nyní doufají, že z nebe přijde dostatek vláhy, kterou popínavá rostlina nezbytně potřebuje, ovšem ne přespříliš.


,,Jarní práce na chmelnicích se nakonec zvládly dobře. Nyní se již chmel jen přiorává,” sdělil našim novinám předseda Svazu pěstitelů chmele České republiky Luboš Hejda a doplnil: ,,Doufejme, že přijdou deště. Teď zatím sucho chmelu nevadí, zatím máme čas. Budeme potřebovat zejména vyrovnané počasí a ne velké skoky teplot, jaké jsou zrovna v posledních dnech.”

Chmelaři se každoročně modlí nejenom za počasí, ale také za to, aby se na chmelnicích vyskytovalo co nejméně škůdců. Bohužel nyní na základě pravidelného monitoringu zaznamenávají neobvykle silný jarní výskyt mšice chmelové, která během velmi krátké doby způsobila silné poškození letorostů projevující se nevyvinutím listů až usycháním horních částí. ,,Chmelová mšice nás opravdu překvapila. Je třeba provádět patřičná ošetření přípravky na ochranu rostlin k hubení tohoto škodlivého hmyzu,” vysvětlil Luboš Hejda.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video