Dvacátý jirkovský crossmarathon byl posledním

Redakce 2022-06-19 14:38:50

Jirkov - Dvouletá covidová pauza zasáhla i pořadatele tradičního sportovního závodu Jirkovský crossmarathon (JCM). Kvůli ní se již 20. ročník závodu JCM odsunul a zprvu bylo obtížné se opět dostat do podvědomí závodníků.

Přesto se na startovní čáře sešlo 136 nadšenců - maratonců (trať 42 km), půlmaratonců (21 km) a cyklistů (42 km). Dorazili i čtyři koloběžci (42 km) a pět turistů.

Počasí bylo takřka ideální - nebe bez mráčku, lehký větřík a teplota správná pro venkovní aktivitu. Diváci se dočkali i nových traťových rekordů. Náročnou maratonskou trať uběhl v neuvěřitelném čase 3:19:13 Jiří Malý. Neméně úspěšně si vedla i běžkyně Vendula Kelbichová s časem 3:29:22. Také nejlepší cyklista pan Vojíř Jaroslav s časem 1:23:49 se nenechal zahanbit. Nesmíme zapomenout i na půlmaratonce Eliáše Lukáše, který dosáhl času 1:38:24. Veškeré výkony si můžete najít ve výsledkové listině na webových stránkách - www.crossmarathon.cz.

Poslední ročník

Pořadatelé by proto touto cestou chtěli poděkovat vedení města Jirkova za dlouholetou podporu sportovního závodu JCM, bez které by se za stávajících podmínek nemohl uskutečnit. Poděkování patří i sponzorům, kteří svými dary dokázali vykouzlit úsměvy na vyčerpaných tvářích závodníků. „Nesmíme také zapomenout na všechny naše pomocníky na kontrolních bodech, kteří se starali o občerstvovací komfort závodníků na trasách a těch, kteří zajišťovali organizaci na startu a v cíli,“ říkají organizátoři závodu Jaromír a Marcela Raisrovi z Jirkova

„Někteří maratonci, například pan Königsmark, s námi prošli všech dvacet ročníků JCM a podle svých slov zde zanechali kus svého života a závod byl pro ně srdcovou záležitostí. Rádi se k nám vraceli pro krásné výhledy z našich Krušných hor, brali závod jako velkou sportovní výzvu, traťové převýšení takřka 1000 m je velice náročné, a v neposlední řadě i pro rodinnou atmosféru, která se v dnešní době už z velkých akcí vytrácí. I nám, pořadatelům, bude líto, že JCM končí. Třeba se najde někdo mladší, který naváže na tradici,“ uvádějí pořadatelé Raisrovi z Jirkova.  

Foto: Ladislav Chlíbek 

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video