Znáš své město a okolí? Šestnáctý ročník populární internetové soutěže pro žáky druhého stupně základních škol zná své vítěze

Lucie Steklá 2022-06-24 13:57:20

První kolo mezi školáky oblíbené soutěže začalo 28. března, poslední proběhlo začátkem června. Slavnostní vyhlášení proběhlo minulý pátek ve velké zasedací síni lounské radnice, neboť záštitu nad soutěží drží lounský starosta Pavel Janda.

Spolu s ním se předávání cen prvním třem umístěným v každé kategorii zúčastnili zástupci sponzorů. ,,Letošní vítězové jsou ti, kteří šli, jak se říká, na jistotu. Zatímco loni vyhrávali rychlíci, letos to byli ti, kteří si odpověď pořádně rozmysleli, aby získali co nejvíce bodů,“ řekl k soutěži Vlastimil Lisee, ředitel pořádající ZŠ O. Jaroše Louny. Ředitel také prozradil, která otázka školákům dělala největší potíže, letos to byla ,,Lounská znělka“, kterou málo kdo věděl. Myšlena byla píseň Když jsem já šel skrze Louny. ,,Do posledního kola, které startovalo v osm hodin večer, měli možnost se zapojit, a školákům pomoci, celé rodiny,“ dodal ředitel. Slavnostního předávání cen se s žáky zúčastnili jak jejich učitelé, tak právě i hrdí rodiče. Vítězi v kategorii pátých tříd jsou (od prvního po třetí místo) Adam Ondrák (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Veronika Zošiaková (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Lukáš Chaloupka (ZŠ Lenešice, 50 b). V kategorii 6. tříd Tomáš Zíval (ZŠ Školní, 48 b), Alice Pačanová (ZŠ Černčice, 48 b), Adam Bulíř (ZŠ Školní, 47 b). Kategorii sedmých tříd ovládli Ondřej Kopecký (Gymnázium Louny, 50 b) , Tomáš Chaloupka (ZŠ Lenešice, 50 b), Milan Repaš (ZŠ Školní, 50 b), mezi osmáky byli nejlepší Tomáš Poděbradský (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Pavlína Andrtová (ZŠ Školní, 49 b), Tuan Hung Truong (ZŠ Školní, 49 b). Richard Mašek (ZŠ J. A. Komenského, 50 b), Filip Budiač (ZŠ Školní, 50 b) a Lukáš Zíval (49 b) jsou nejlepší soutěžící mezi deváťáky. Při rovnosti bodů rozhodoval čas odeslání odpovědi. Vyhlášeni byli také absolutní vítězové, kterými byli Richard Mašek, Tomáš Poděbradský a Adam Ondrák. Text, foto: Lucie Steklá

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video