Znáš své město a okolí? Šestnáctý ročník populární internetové soutěže pro žáky druhého stupně základních škol zná své vítěze

Lucie Steklá 2022-06-24 13:57:20

První kolo mezi školáky oblíbené soutěže začalo 28. března, poslední proběhlo začátkem června. Slavnostní vyhlášení proběhlo minulý pátek ve velké zasedací síni lounské radnice, neboť záštitu nad soutěží drží lounský starosta Pavel Janda.

Spolu s ním se předávání cen prvním třem umístěným v každé kategorii zúčastnili zástupci sponzorů. ,,Letošní vítězové jsou ti, kteří šli, jak se říká, na jistotu. Zatímco loni vyhrávali rychlíci, letos to byli ti, kteří si odpověď pořádně rozmysleli, aby získali co nejvíce bodů,“ řekl k soutěži Vlastimil Lisee, ředitel pořádající ZŠ O. Jaroše Louny. Ředitel také prozradil, která otázka školákům dělala největší potíže, letos to byla ,,Lounská znělka“, kterou málo kdo věděl. Myšlena byla píseň Když jsem já šel skrze Louny. ,,Do posledního kola, které startovalo v osm hodin večer, měli možnost se zapojit, a školákům pomoci, celé rodiny,“ dodal ředitel. Slavnostního předávání cen se s žáky zúčastnili jak jejich učitelé, tak právě i hrdí rodiče. Vítězi v kategorii pátých tříd jsou (od prvního po třetí místo) Adam Ondrák (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Veronika Zošiaková (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Lukáš Chaloupka (ZŠ Lenešice, 50 b). V kategorii 6. tříd Tomáš Zíval (ZŠ Školní, 48 b), Alice Pačanová (ZŠ Černčice, 48 b), Adam Bulíř (ZŠ Školní, 47 b). Kategorii sedmých tříd ovládli Ondřej Kopecký (Gymnázium Louny, 50 b) , Tomáš Chaloupka (ZŠ Lenešice, 50 b), Milan Repaš (ZŠ Školní, 50 b), mezi osmáky byli nejlepší Tomáš Poděbradský (ZŠ O. Jaroše, 50 b), Pavlína Andrtová (ZŠ Školní, 49 b), Tuan Hung Truong (ZŠ Školní, 49 b). Richard Mašek (ZŠ J. A. Komenského, 50 b), Filip Budiač (ZŠ Školní, 50 b) a Lukáš Zíval (49 b) jsou nejlepší soutěžící mezi deváťáky. Při rovnosti bodů rozhodoval čas odeslání odpovědi. Vyhlášeni byli také absolutní vítězové, kterými byli Richard Mašek, Tomáš Poděbradský a Adam Ondrák. Text, foto: Lucie Steklá

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video