Herna se stala cílem zlodějů, zaměstnance zbili boxerem

Lucie Steklá 2022-07-12 13:10:17

Lounští kriminalisté vyšetřují loupežné přepadení, jehož cílem se stal zaměstnanec herny v Lounech. Lupiče policisté dopadli velmi rychle, muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Jeden ze zadržených mužů měl mít v červnu na svědomí přepadení ženy.

K loupežnému přepadení došlo minulé úterý, 28. června. Oznámení o napadení v herně přijali lounští policisté v brzkých ranních hodinách. ,,Zaměstnance herny měli surově napadnout tzv. boxerem dva neznámí muži, kteří vzápětí měli odcizit finanční hotovost z pokladny. Zraněné-ho muže údajně nechali ležet na zemi a z místa utekli neznámo kam. Policisté zjistili veškeré dostupné informace k popisu útočníků a ihned po nich začali pátrat,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek s tím, že napadený muž měl zranění, která si vyžádala lékařské ošetření a převoz do nemocnice.

Svým jednáním si pachatelé z herny přisvojili bezmála jedenáct tisíc korun.

Kriminalisté na základě šetření a zjištěných informací muže podezřelé z násilného trestného činu rychle vypátrali, za-drželi a odvezli na oddělení policie. Policejní komisař na základě důkazů zahájil jejich trestní stíhání. Jedná se o 28letého a 27letého muže z Loun.

Kriminalisté také zjistili, že starší z mužů měl mít na svědomí i jiné loupežné přepadení, ke kterému došlo v polovině června. Vyhlédl si ženu, která procházela v dopoledních hodinách podchodem železniční stanice v Bílině. Muž měl k ženě zezadu přistoupit a chytit její kabelku za popruh. Po několika sekundách přetahování žena kabelku upustila a upadla na zem. Z kabelky, kterou muž následně nechal na místě, sebral peněženku s finanční hotovostí přesahující tisíc korun. ,,Oba muži byli obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže. Poli-cejní komisař podal návrh na vzetí do vazby, který státní zástupce akceptoval. V případě soudem uznané viny hrozí ob-viněným trest odnětí svobody až na deset let. Případem se nadále kriminalisté zabývají,“ doplnil Marek. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


REGISTROVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu: REGISTROVANOU ZDRAVOTNÍ SESTRU. Nástup možný od 1.1.2023. Směnný provoz. Požadujeme: praxi minimálně 3 roky, bezúhonnost. Přihlášky posílejte do 24.11.2022 na: luksova@dpszatec.cz. K přihlášce formou životopisu přiložte kopii dokladu o nejvyšším vzdělání. Ústní kolo výběrového řízení proběhne 29.11.2022 od 13 hodin.
E-mail: luksova@dpszatec.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video