Rychlé šípy obsadily statek. V Radíčevsi se opět tábořilo!

Alla Želinská 2022-08-12 20:20:00

Bratrstvo kočičí pracky a Velcí Vontové, Černí Jezdci, Široko, ježek v kleci… Ti všichni a mnozí další Foglarovi hrdinové obydleli první srpnový týden Kolouchův dvůr v Radíčevsi u Žatce.

Probíhal tam totiž již druhý turnus příměstského tábora, letos na téma Rychlé šípy. Táborníci, jejichž věkové rozpětí bylo poměrně široké – od čtyř do dvanácti let – se skvěle doplňovali a spolu s vedoucími Drahuškou Kolouchovou a Janou Kaňovskou, instruktorkami i jedno odpoledne s vlastními rodiči pobyt na farmě užili.

Od pondělí do pátku se scházeli ráno ve Šťastné stodole na Kolouchově dvoře, kde už jako Bratrstvo kočičí pracky a Velcí Vontové každý den začínali rozcvičkou, hledali poklad, soutěžili a získávali bobříky, pečovali o zvířata a chod farmy a dostávali odznaky – listy vzácného stromu gingo, jinanu dvoulaločného, a za ně si mohli koupit dobrotu ve vlastním „obchodě“… Zkrátka téma „Rychlé šípy“ se prolínalo veškerými aktivitami, hrami a tvořením.

Nechyběly jízdy na koních, ale i kydání, nastýlaní ve stáji, krmení slepic, mazlení s kůzlaty a králíky, osvěžení v zahradním bazéně, výroba mýdla i farmářský pětiboj…

Na závěr týdne táborníci pozvali rodiče na společné posezení u vychlazeného občerstvení a grilování ve stínu (místo táborového ohně, který v 36° odpoledni nepřipadal v úvahu), předvedli taneční vystoupení a večer zakončili stezkou odvahy, kde do svých zápisníků od tajemného Široka nakonec dostali posledního bobříka spolu s medailí. Z Bratrstva kočičí pracky a Velkých Vontů se tak staly Rychlé šípy.

„Děkuji všem, kdo pomáhali s chodem tábora, který byl již poosmé a tento rok byl pohodovější, protože jsem měla hodně pomocnic z řad bývalých táborníků, holky dospěly a zvládly vše na jedničku. Také mojí rodině, obzvlášť mamince Drahušce Šťastné za ty neskutečně výborné pomazánky,“ shrnula Drahomíra Kolouchová.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video