Město Podbořany otevírá nové infocentrum

Alla Želinská 2022-08-24 15:31:43

Najdete ho v muzeu a přivítá vás Hanka Oktábcová

Podbořany - Informace o kulturním, společenském a sportovním vyžití ve městě, zajímavostech, ubytování, dopravě. To vše ve většině měst nabízí Informační centra, tzv. íčka zřizovaná radnicemi. V Podbořanech takové infocentrum doposud chybělo. „Kdysi, už je to dlouhá doba, fungovalo infocentrum v knihkupectví Mazánek pod kolejemi, jenže to už neexistuje. Následně a dodnes funkci íčka suplovala pokladna v přízemí Městského úřadu Podbořany v Mírové ulici,“ přiblížila nám toto téma Hana Oktábcová, která je novou posilou kulturního sektoru města, správkyní nově zřízeného Infocentra města Podbořany.

Informační a turistické centrum najdete v muzeu, Dukelská 1. Fungovat začne v nejbližších dnech a turisté, hosté města, občané, kteří tam zavítají, potkají v něm právě Hanku Oktábcovou. Město předtím vyhlásilo výběrové řízení na pracovníka informačního centra v Podbořanech, zájemců bylo poměrně mnoho, nakonec vyhrála paní Hanka. Vystudovala zdravotnickou školu a práce s lidmi ji naplňuje.

„Muzeum je prozatím uzavřené, v rekonstrukci, ale íčko se pomalu dává do kupy. Po otevření muzea bude íčko také zpřístupňovat stálé i krátkodobé expozice. Informační a turistické centrum bude sloužit jako zdroj informací pro návštěvníky města i místní, k dispozici budou plánky, letáčky, mapky a suvenýry jako v běžných íčkách, a také se bude zapojovat do kulturních akcí v Podbořanech. Doufáme v jeho růst, rozšíření nabídky upomínkových předmětů, navýšení počtu turistů a cílů pro ně,“ říká paní Oktábcová.

„V budově muzea se během posledních několika měsíců přestavovalo, obnovovaly se a připravovaly nové expozice, od srpna tu je i Infocentrum, které bude fungovat jako klasické íčko, jen se musí postavit na nohy,“ říká správce kulturního domu, kina, muzea a výstavní síně, kulturní referent Městského úřadu Martin Cyprian. Novou posilu přivítal s radostí.

Jaké jsou další novinky, o nichž se podrobně můžete dozvědět v Infocentru? „Momentálně spolupracuji s panem Janem Mourem, správcem IT, na interaktivní mapě města (součástí je i obnova fotografií), připravuje se historická procházka městem, pochod Pěšky s dětmi městem Podbořany. A spoustu dalších akcí k výročí 660 let města Podbořany“ dodala Hana Oktábcová. 

Foto: V Informačním centru města Podbořan návštěvníkům bude k dispozici Hana Oktábcová. 

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video