Běh upřímných srdcí pro Vojtíška Bulavu. Hasiči chtějí pomoci synovi svého kolegy

Alla Želinská 2022-08-26 09:00:00

Nadační fond Upřímné srdce přichystal na první zářijovou neděli krásnou dobročinnou akci - letos již sedmý ročník Běhu upřímných srdcí, který se uskuteční od 14 hodin u jezera Milada. Poběží se pro pětiletého Vojtíška Bulavu z Vroutku. K tradičním sólovým běhům a štafetám přibyde ještě speciální štafeta pro hasiče v plné výstroji s aktivním dýchacím přístrojem.

„Srdečně zveme všechny sportovce, nadšence, rodiče s dětmi i firemní a sportovní týmy na již 7. ročník Běhu upřímných srdcí. 100 % výtěžku akce jde pro Vojtíška, o jehož silném příběhu se můžete dočíst na Aktuální pomoc. Čeká nás bohatý doprovodný program pro děti o dospělé,” zvou pořadatelé. Znovu se můžete svézt na konících se stáje Tivani. Projít si dráhu válečníka od Spolku A.S. Ghost Czech Force. Zabavit se na aktivitách pro malé hasiče od sboru dobrovolných hasičů Klapý a dalších hasičů z okolí. Hry i aktivity mají připraveni i tradiční partneři akce ze Severočeské vědecké knihovny a také státního podniku DIAMO (odštěpný závod PKÚ). Nově budete moci vyzkoušet i aktivity od Fire rescue Štětí. I ty nejmenší děti si mohou zaběhat v nesoutěžních bězích na kratší vzdálenosti. Vše podtrženo jedním z nejhezčích míst v okolí Ústí nad Labem, mezi které průzračné jezero opravdu patří.

Vybrané částky za registraci jsou vždy předány v plné výši dětem zařazeným do programu pomoci. Organizaci běhů zajišťuje jako každý rok Jaroslav Hercík s kolegy z Primaběhy.cz.

Výtěžek letošního běhu je v plné výši věnován synovi dobrovolného hasiče z Vroutku Jozefa Bulavy, Vojtíškovi, který má bohužel vývojové vady jako jen 24 lidí na světě a nemá stanovenou jasnou diagnózu nemoci. Proto mu byl zamítnut příspěvek na speciálně upravený automobil pro jeho převoz.

Na běhu upřímných srdcí se běžci setkají již posedmé. K tradičnímu běhu na 5 km pro běžce a 1 km pro děti v minulých letech přibyl ještě štafetový běh firem a organizací na 3x1 km. Letos škálu běžců doplní další štafetový běh na 3x1 km určený pro hasiče v kompletním hasičském vybavení včetně aktivního dýchacího přístroje. Organizátory inspirovala štafeta hasičů z Klapý, která již minulý rok běžela v kompletním hasičském vybavení (i když zde byl DT jen jako zátěž).

Nadační fond Upřímné srdce pomáhá hendikepovaným dětem již od roku 2012 a za tu dobu vybral a předal více než 2 000 000 Kč, které rozdělil mezi 51 dětí. Celý fond je složen čistě z dobrovolníků a zakládá si na tom, že všechny vybrané peníze se předají ve 100 % podpořeným dětem. Ne jinak je tomu i pro letošní běh a 100 % startovného, které běžci platí, půjde na pomoc pro Vojtíška.

Na akci není tolik důležité, kdo vyhraje, ale aby se všichni dostali do cíle a akci si užili. I když i pro letošní rok jsou pro hlavní běhy připraveny krásné ručně dělané medaile. Ty na 5km z dílny skláře Zdeňka Kunce a ty pro 1 km věnoval i letos umělec Honza Marek Jmwood&epoxy. Pohár pro nejlepší štafetu běžců věnovala firma Edgewell a pohár pro nový běh hasičů s aktivním DT pak podpořil internetový portál www.hasicovo.cz. Běžci si odnesou i další dárkové předměty od partnerů akce. Již tradičně máte možnost vybrat si z tras dlouhých 1 kilometr nebo 5 kilometrů. Pro velký úspěch pořadatelé zopakují také dětské běhy, u nichž je registrace na místě v den závodu.

Orientační harmonogram nedělního dobročinného běhu 4. 9. 2022: 14:00 Oficiální zahájení a spuštění registrace, 14:30 Štafeta o pohár 3 x 1 km, 15:00 Závod na 1 km, 15:30 Dětské nesoutěžní běhy, 16:00 Hlavní závod na 5 km, 16:45 Vyhlášení výsledků 1 km, 16:55 Vyhlášení štafety na 3 km, 17:00 Vyhlášení výsledků 5 km.

Registrace do běhu je nutná předem včetně štafet na www.uprimnesrdce.cz/akce/beh. Najdete tam kompletní informace o akci a přihlášky na všechny běhy. Výše registračního příspěvku činí od 50 Kč (dětský běh) do 300 Kč /každý člen štafety. 

Pořadatelé se těší na všechny, kteří společně s nimi podpoří Vojtíška. A pokud z nějakého důvodu nemůžete na akci dorazit, je možné ho podpořit zasláním částky na transparentní účet nadačního fondu 218164200/0600.       

Zdroj: Foto: archiv nadačního fondu z roku 2021, archiv Bulavových

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


REGISTROVANÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu: REGISTROVANOU ZDRAVOTNÍ SESTRU. Nástup možný od 1.1.2023. Směnný provoz. Požadujeme: praxi minimálně 3 roky, bezúhonnost. Přihlášky posílejte do 24.11.2022 na: luksova@dpszatec.cz. K přihlášce formou životopisu přiložte kopii dokladu o nejvyšším vzdělání. Ústní kolo výběrového řízení proběhne 29.11.2022 od 13 hodin.
E-mail: luksova@dpszatec.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video