Ze Siřemi do Buršovky. Parta nadšenců vytvořila ve vesnici zajímavý rozcestník

Alla Želinská 2022-09-13 16:42:00

První vlaštovka z pilotní výzvy Podpora mládeže na venkově MAS Vladař 2022 je na světě. Zajímavý nevšední rozcestník naleznete v magické Siřemi u Blšan.

Směrovky vás navedou nejen k místním dominantám, ale také k známým metropolím či přímo na Volyň. „Na svědomí” ho má parta místních dobrovolníků – Lucie Danková a její přátelé. Lucka pracuje jako hlavní pečující v dětské skupině Chůvička při rodinném centru v Podbořanech. Bydlí v Siřemi.

„Na jaře mě kolegyně z Chůvičky ředitelka Zuzka Bechyňová upozornila na projekt od MAS Vladař pro mladé lidi do 26 let Podpora mládeže na venkově. Sepsali jsme žádost, odprezentovali jsme náš záměr na schůzi zastupitelstva města Blšany a nakonec jsme s projektem uspěli a byl podpořen. Cílem projektu bylo vyrobit rozcestník zaměřený na Franze Kafku, Siřem obecně a Volyňské Čechy. Vznikl tak rozcestník, který jsme v neděli umístili na náves v Siremi,“ vypráví ve zkratce příběh vzniku nového zajímavého rozcestníku a hlavně nadšení a skvělé součinnosti mladých lidí.

Z grantu byl financován materiál v hodnotě 10 tisíc korun. Na práci se podílelo pět dobrovolníků. „A protože nás tento projekt velmi bavil, rozhodli jsme se založit spolek. Nyní jsme ve fázi administrativy. Spolek se bude jmenovat SPOLEK PŘÁTEL A PŘÍZNIVCŮ,“ pokračuje Lucie. Jádro nově vznikajícího spolku tvoří opravdu blízcí lidé - spolu s Lucií v něm jsou mj. její manžel a bratr.

Na výrobě rozcestníku se tedy podíleli Lukáš a Lucie Dankovi, Jaroslav Dušek, Zdeněk Kunst a Jaroslav Kuneš. „Na rozcestníku jsme pracovali celá parta každé volno, co jsme měli, moc nás to bavilo, určitě máme v plánu další projekty… Chtěli bychom například uspořádat nějakou společenskou akci pro celou vesnici, aby se všichni obyvatelé Siřemi sešli společně,“ říkají místní dobrovolníci.

Krásná práce a vize, jen tak dál! 

Fotky: Rozcestník. Nejdále od Siřemi leží Buršovka, vesnice na Volyni, odkud byla babička Lucii.

Na snímku Lukáš a Lucie Dankovi, Jaroslav Dušek, Zdeněk Kunst, členové nového spolku, kteří začali tím správným a zajímavým směrem :-)

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video