Podbořany: volba starosty proběhne v pondělí 17. října v kulturním domě, zájemci se mohou přijít podívat

Alla Želinská 2022-10-13 20:00:00

Podbořany budou první ze čtyř největších měst okresu Louny, kde by měl být znám nově zvolený starosta, určený na základě výsledků nedávných komunálních voleb. Ustavující schůze nového zastupitelstva města proběhne v pondělí 17. října. V Žatci a v Lounech má být ustavující schůze 24. října, v Postoloprtech ve středu 19. října.

„Ustavující zasedání nového zastupitelstva se bude konat v pondělí 17. října od 15 hodin v Kulturním domě v Podbořanech,“ informovala Jana Jenčová z kanceláře starosty Městského úřadu Podbořany. Hlavními body programu kromě složení slibu nových zastupitelů jsou volba starosty, volba místostarosty a volba členů rady města pro příští čtyři roky, tedy pro nové volební období.

Schůze zastupitelstva je přístupná veřejnosti, což vyplývá ze zákona o obcích. Koho zajímá komunální politika a aktuální dění v jeho městě, může volbu starosty a dalších členů vedení města sledovat přímo „naživo“ v místě schůze, tedy v kulturním domě na Masarykově náměstí.

Komunální volby v Podbořanech v září vyhrálo hnutí ANO se ziskem 25,83 % hlasů, druhé v pořadí bylo sdružení Společně pro Podbořany s výsledkem 18,45 % hlasů, ve kterém kandidoval i dosavadní starosta města Radek Reindl. Co noví zastupitelé a další komunální politikové dohodli při svých zákulisních jednáních po volbách? Povede město nový starosta, například z vítězného sdružení? Anebo Radek Reindl dostane od většiny kolegů v zastupitelstvu šanci, že může v čele města dál pokračovat? Veřejnost by se to měla dozvědět v pondělí.

Na snímku veřejnost během ustavující schůze ZM Podbořany v říjnu 2018 v Národním domě.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

25. Zimní bitva v Podbořanech

Odehrála se 28. ledna 2023. Účast byla veliká...

Přehrát video
U Orloje - ochutnávka piv Žateckého pivovaru

Martin Kec ze Sedmého schodu, provozujícího nový Žatecký (mini)pivovar pozval 25. ledna znalce i laiky na ochutnávku Žatecké 11, Sedmého schodu, Plavčíka či nového speciálu APA...

Přehrát video