Libčeves a Cítoliby uspěly v krajské soutěži

Dana Studničková 2011-06-13 00:00:00

Ústecký kraj – Šestý ročník soutěže Skleněná popelnice byl ukončen 2. června slavnostním vyhlášením vítězů. Po loňském úspěchu města Louny byla letos velmi úspěšná obec Libčeves.Ta nejen, že se dostala, jako jediná z lounského okresu mezi deset nejlepších obcí v Ústeckém kraji, ale ve finálovém pořadí se umístila na vynikajícím 3. místě. Cenu v zastoupení starosty Tomáše Ekrta převzal v zámečku Větruše Jan Čermák. Vítěznou obcí se stala Doubice, druhé Staňkovice, třetí Libčeves.

Z měst se na prvním místě umístila Dolní Poustevna. Městys Cítoliby obsadil v této náročnější kategorii krásné desáté místo. Úřad městyse Cítoliby si velice ocenění váží a děkuje svým občanům za to, že tak příkladně třídí. Zároveň je vyzývá k ještě větší aktivitě, protože rezervy určitě má. V letošním roce dojde k rozšíření sběrných míst tzv. hnízd, čímž se pro občany zkrátí docházkové vzdálenosti. Dále městys zřídil komunitní kompostárnu (víc v příštím čísle).
V první desítce obcí a desítce nejlepších měst se umístilo 9 města a obcí z Děčínska. V roce 2010 obyvatelé Ústeckého kraje průměrně vytřídili 31,9 kg odpadu, z toho 18 kg papíru, 6,7 kg plastů a 7,2 kg skla.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video