Všechno nejlepší k 102. narozeninám!

Jan Vnouček 2011-06-16 06:00:00

Podbořany – Neuvěřitelné sto druhé narozeniny oslavila paní Růžena Zipsová. V Domově pro seniory v Podbořanech, kde žije společně se svou dcerou, jí ve středu 8. června připravili příjemnou neformální oslavu. Nechyběli na ní významní gratulanti, vynikající dort, poctivé chlebíčky a perlivé šampaňské. 

Nejstarší klientka ústavu ukázala, že chuť k jídlu jí rozhodně nechybí. Se všemi si připila „bublinkami“ a pak se pustila do připravených pochoutek. „Paní Zipsová může jíst všechno, i sladké. Je v dobré kondici, v současné době myslím bere jen jeden lék,“ reagovala na udivené pohledy nezasvěcených ředitelka ústavu. „Taky je jí stále do zpěvu, třeba dneska si už od rána zpívá,“ potvrdila věčně usměvavá Marie Henlínová, že její schovanka neztratila ani radost ze života. Růžena Zipsová se dožila tak požehnaného věku, přestože má za sebou velice těžký život. Rodilá Slovenka byla se svým mužem, italským legionářem Františkem Zipsem, za druhé světové války členkou odbojové organizace Černý lev. Za ukrývání několika partyzánů strávila přes dva roky v koncentračním táboře Terezín, kde byla bita a týrána. Za odbojovou činnost si vysloužila vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše. Ocenění se dočkala i její dcera, která jako holčička při výslechu na rodiče nic neprozradila. „Když jsem jim nic neřekla, tam do mě ten gestapák takhle kopnul,“ vzpomínala Jiřina Mandíková na zlou chvíli. Darovanou knihu za statečnost jí osobně podepsal prezident Beneš. Po válce se celá rodina usídlila v Zeměchách u Loun. Růžena Zipsová tam pracovala jako kuchařka ve škole, pak vařila v žatecké Frutě a naposledy v Elektroporcelánu v Lounech. Jiřina Mandíková teď ale nemůže vynachválit jejich současný domov. „Chci moc poděkovat vedení, sestrám a všem zaměstnancům za dobrou práci a obsluhu. Je nám tady moc dobře,“ nedá dopustit na prostředí podbořanského Domova pro seniory.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTORKA VÝROBY

LOGIT Hlubany - Podbořany přijímá! Plat od 21 tisíc + řada benefitů. Hledáme nové kolegyně na pracovní pozici OPERÁTORKA TEXTILNÍHO STROJE. Mzda od 21 tisíc, nepřetržitý provoz, náborový příspěvek 5 tisíc, zapracování pod dohledem školitele, příplatky na pojištění 700 Kč za měsíc, příplatky na dopravu 2 Kč/km, stravné zdarma v hodnotě 180 Kč na směnu.
Kontakt: Lucie Čečrlová
Tel.: 415 237 916
E-mail: lucie.cecrlova@radicigroup.com


ZDRAVOTNÍ SESTRA

Nemocnice Kadaň nabízí náborový příspěvek až 35 000,- Kč pro zdravotní sestry a hledá do svých řad kolegyně/kolegy na pozice VŠEOBECNÁ SESTRA PRO INTENZIVNÍ PÉČI NA ODDĚLENÍ JIP, DĚTSKÁ SESTRA, RADIOLOGICKÁ ASISTENTKA, VŠEOBECNÁ SESTRA v oborech chirurgie, interna, ortopedie, pediatrie, gynekologie a porodnictví, intenzivní medicína, anestezie, rtg. Nástup možný IHNED do HPP nebo na DPČ, DPP!
Tel.: 725 425 180
E-mail: benesova@nemkadan.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Do zavedené restaurace v Žatci přijmeme kuchaře a číšníka.
Tel.: 702 536 412


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

V Očihově v neděli 9. 2. přivítali nové občánky

Nejmenším kamarádům a všem hostům malé slavnosti přednesli pásmo básniček děti z MŠ Blšany pod vedením paní učitelky Romany Ptáčkové ;-)

Přehrát video
První vysvědčení dostali žáci 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci

Paní učitelka Jitka Zusková na své žáky nedá dopustit, v pololetí měli nejlepší ohodnocení z celé školy ;-)

Přehrát video