Všechno nejlepší k 102. narozeninám!

Jan Vnouček 2011-06-16 06:00:00

Podbořany – Neuvěřitelné sto druhé narozeniny oslavila paní Růžena Zipsová. V Domově pro seniory v Podbořanech, kde žije společně se svou dcerou, jí ve středu 8. června připravili příjemnou neformální oslavu. Nechyběli na ní významní gratulanti, vynikající dort, poctivé chlebíčky a perlivé šampaňské. 

Nejstarší klientka ústavu ukázala, že chuť k jídlu jí rozhodně nechybí. Se všemi si připila „bublinkami“ a pak se pustila do připravených pochoutek. „Paní Zipsová může jíst všechno, i sladké. Je v dobré kondici, v současné době myslím bere jen jeden lék,“ reagovala na udivené pohledy nezasvěcených ředitelka ústavu. „Taky je jí stále do zpěvu, třeba dneska si už od rána zpívá,“ potvrdila věčně usměvavá Marie Henlínová, že její schovanka neztratila ani radost ze života. Růžena Zipsová se dožila tak požehnaného věku, přestože má za sebou velice těžký život. Rodilá Slovenka byla se svým mužem, italským legionářem Františkem Zipsem, za druhé světové války členkou odbojové organizace Černý lev. Za ukrývání několika partyzánů strávila přes dva roky v koncentračním táboře Terezín, kde byla bita a týrána. Za odbojovou činnost si vysloužila vyznamenání od prezidenta Edvarda Beneše. Ocenění se dočkala i její dcera, která jako holčička při výslechu na rodiče nic neprozradila. „Když jsem jim nic neřekla, tam do mě ten gestapák takhle kopnul,“ vzpomínala Jiřina Mandíková na zlou chvíli. Darovanou knihu za statečnost jí osobně podepsal prezident Beneš. Po válce se celá rodina usídlila v Zeměchách u Loun. Růžena Zipsová tam pracovala jako kuchařka ve škole, pak vařila v žatecké Frutě a naposledy v Elektroporcelánu v Lounech. Jiřina Mandíková teď ale nemůže vynachválit jejich současný domov. „Chci moc poděkovat vedení, sestrám a všem zaměstnancům za dobrou práci a obsluhu. Je nám tady moc dobře,“ nedá dopustit na prostředí podbořanského Domova pro seniory.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video