Škola dostane další potřebnou injekci

Pavel Macák 2012-10-28 00:55:00

Postoloprty – Adaptaci sociálního zařízení v Základní škole na Draguši v Postoloprtech minulý týden schválila rada města na svém jednání. Radní vycházeli z právě zpracovaného projektu, který předpokládá, že celá akce bude stát odhadem 13,7 milionu korun. „Rozhodli jsme se, že celou rekonstrukci rozdělíme do dvou etap s tím, že první etapa by měla zahrnovat kompletní výměnu rozvodů a vybavení všech toalet, které jsou v dezolátním stavu. Tyto práce bychom chtěli zahájit v příštím roce. V následujícím roce by pak měla proběhnout druhá etapa, při které bude zavedena teplá voda do všech tříd,“ uvedl místostarosta města Miroslav Solar.

Město zanedlouho vypíše výběrové řízení na dodavatele této první etapy stavby a předpokládá, že nabídková cena vítězné firmy bude o poznání nižší, než projektovaný odhad. „Chceme poprvé zkusit výběr dodavatele elektronickou aukcí. Vede nás tomu skutečnost, že právě touto formou lze dosáhnout výrazně nižší ceny za zhotovení prací. Aukci by pro nás měla udělat specializovaná společnost, která má s takovým výběrem dobré zkušenosti. Také tuto společnost musíme nejprve vybrat a připravit zadávací požadavky,“ řekl místostarosta.
Výběr dodavatele a jeho nabídkové ceny by měl být znám do schválení rozpočtu na příští rok. Zda se to podaří, není zatím jasné. Pak by se do rozpočtu musel zahrnout předběžný projektový odhad. „Pokud se městu výběr dodavatel formou elektronické aukce osvědčí, rádi bychom podobným způsobem chtěli vybrat i dodavatele elektrické energie. Pro tento krok již dolaďujeme smlouvu s jednou aukční firmou. Podle našich informací bychom mohli na dodávce elektřiny dosáhnout až pětadvaceti procentní úspory. Uvidíme, jak to dopadne. Jestli to bude pro nás přínosem, chceme obdobně vybrat i dodavatele plynu,“ dodal Solar.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video