Škola dostane další potřebnou injekci

Pavel Macák 2012-10-28 00:55:00

Postoloprty – Adaptaci sociálního zařízení v Základní škole na Draguši v Postoloprtech minulý týden schválila rada města na svém jednání. Radní vycházeli z právě zpracovaného projektu, který předpokládá, že celá akce bude stát odhadem 13,7 milionu korun. „Rozhodli jsme se, že celou rekonstrukci rozdělíme do dvou etap s tím, že první etapa by měla zahrnovat kompletní výměnu rozvodů a vybavení všech toalet, které jsou v dezolátním stavu. Tyto práce bychom chtěli zahájit v příštím roce. V následujícím roce by pak měla proběhnout druhá etapa, při které bude zavedena teplá voda do všech tříd,“ uvedl místostarosta města Miroslav Solar.

Město zanedlouho vypíše výběrové řízení na dodavatele této první etapy stavby a předpokládá, že nabídková cena vítězné firmy bude o poznání nižší, než projektovaný odhad. „Chceme poprvé zkusit výběr dodavatele elektronickou aukcí. Vede nás tomu skutečnost, že právě touto formou lze dosáhnout výrazně nižší ceny za zhotovení prací. Aukci by pro nás měla udělat specializovaná společnost, která má s takovým výběrem dobré zkušenosti. Také tuto společnost musíme nejprve vybrat a připravit zadávací požadavky,“ řekl místostarosta.
Výběr dodavatele a jeho nabídkové ceny by měl být znám do schválení rozpočtu na příští rok. Zda se to podaří, není zatím jasné. Pak by se do rozpočtu musel zahrnout předběžný projektový odhad. „Pokud se městu výběr dodavatel formou elektronické aukce osvědčí, rádi bychom podobným způsobem chtěli vybrat i dodavatele elektrické energie. Pro tento krok již dolaďujeme smlouvu s jednou aukční firmou. Podle našich informací bychom mohli na dodávce elektřiny dosáhnout až pětadvaceti procentní úspory. Uvidíme, jak to dopadne. Jestli to bude pro nás přínosem, chceme obdobně vybrat i dodavatele plynu,“ dodal Solar.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT/FYZIOTERAPEUTKA

Přijmeme FYZIOTERAPEUTA/FYZIOTERAPEUTKU. Nabízíme dobré platové podmínky. Rehabilitace Ilona Jesínková Podbořany.
Tel.: 605 511 708
E-mail: ilona.jesinkova@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Volby 2022: nahlédli jsme do volební místnosti v ZUŠ Podbořany

V pátek 23. 9. kolem 16. hodiny byla volební účast zhruba 14 procent...

Přehrát video
Příběhy starožitností v Muzeu Podbořany - s Mirkem Švarcem

Ve čtvrtek 15. 9. v 17 hodin začala beseda formou dialogu laika (Romana Havrdová) se starožitníkem (Miroslav Švarc)...

Přehrát video