Průvodu hráli do kroku dudáci

Veronika Salášková 2012-12-04 16:46:00

Libočany – Bohatý program si letos na rozsvěcení svého vánočního stromu připravila obec Libočany. Akce, která se konala v sobotu 1. prosince, začala už ve 14 hodin. Velkou atrakcí byla pro děti možnost projet se na koni, nebo vyzkoušet si, jaké to je vézt se na kočáře taženém koňmi. Pro malé diváky i jejich rodiče byla určena dvě pohádková představení – Pohádka Mikulášská a Pohádka Adventní. Více snímků najdete zde.

Příběh jedné z nich přinesl překvapení, když se zjistilo, že Mikuláš, který dětem vyprávěl, jak by se měly chovat, je ve skutečnosti převlečený čert. Dostalo se jim tak poučení, že si mají dávat pozor, kdo jim co říká a zda je skutečně tím, za koho se vydává. Mimo to si příchozí užili dvě hudební vystoupení – skupiny Ela z Prahy a dudáků The Ribel Pipers také z Prahy. Posledně jmenovaní také doprovodili lampionový průvod, který se na pochod vydal po setmění. Za zvuků dud prošel dlouhý špalír místních celou vesnicí. Po příchodu zpět na hřiště v sousedství zámku si všichni vychutnali žonglérské vystoupení a ohnivou show skupiny Vagabundus Colective, rozsvícení stromku a nádherný a velký závěrečný ohňostroj. Že se lidem akce líbila, svědčí, že jich i přes mrazivé počasí na akci přišlo a většinou až do konce vydrželo okolo dvou set. Připraveno pro ně bylo i pohoštění – štrůdl, který pekly místní ženy, svařené víno a čaj. Děti měly občerstvení zdarma a jako dárek dostalo každé z nich od obce lampion. Odpolednem provázel moderátor Jaromír Vápeník, kterému asistovali jeho kolegové z Divadla Beze Všeho z Postoloprt. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli, všem sponzorům a také občanům s dětmi za jejich hojnou účast,“ řekl starosta Ivan Teuber.

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video