Školáka - hrdinu, přijela natáčet televize

Redakce 2013-02-19 16:11:00

Bitozeves – Dramatická událost se šťastným koncem se odehrála před rokem v sousedství bytového domu v Bitozevsi. Dvanáctiletý Bohouš Šatoplet si zde hrál s partou vrstevníků. Najednou k nim přiběhne velký pes. Všichni se rozutekli, jen malá Nikolka a Bohouš zůstali na místě. Boban, jak mu všichni říkají, stačil jen na Nikču křiknout „Vylez na popelnici!“. 

Dívka se škrábala na plastovou popelnici, ale spadla a pes zaútočil. Boban zachoval chladnou hlavu a Nikolu vysadí na popelnici, ale vylézt za ní, to už bohužel sám nestihl a pes ho zachytil za nohu a silně pokousal. Chlapec se ještě v úleku vyškrábal na popelnici, ze které opět sklouzl dolů a padl na obličej.  Pes naštěstí odběhl a obě děti utíkaly do bytovky.
U rodičů děvčete zjišťují, že Bohouš má ošklivě potrhanou nohu a schází mu několik předních zubů. Nikolka má silné trauma, ale je v pořádku a to jen díky odvaze malého Bohouše Šatopleta.
Jako každý záslužný čin nezůstane bez povšimnutí. Nebyl to Boban, který nám a štábu Tísňové linky řekl o svém činu, ale po roce zcela náhodou celou událost nám prozradila Bohoušova třídní učitelka Světlana Pluhařová ze Základní školy Prokopa Holého v Lounech.
Díku tomu se štáb Tísňové linky v čele s Mirkem Vaňurou rozhodl tuto událost zrekonstruovat a natočit krásnou reportáž o chlapci, který dokázal pomoci druhému, ač byl sám ohrožen a dokonce vážně zraněn. Natáčení proběhlo minulý pátek na stejném místě v Bitozevsi za účasti všech svědků, účastníků oné události a také Natana, služebního pes strážníka Miroslava Kavky Městské policie z Mostu, kterého na místo uvolnil ředitel MP Bronislav Schwarz, jemuž patří velký dík.
Ani v obci nezůstane čin Bohouše Šatopleta bez odezvy. Starosta Jiří Žežulky hocha pozval na veřejné zastupitelstvo, které se uskuteční v pátek 22. února, kde mu poděkuje a za obec mu předá věcnou odměnu. Text a foto: Michal Hrdlička

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video