Nekončí peníze u někoho v kapse?

Redakce 2013-03-04 00:45:00

Černčice – Na naši redakci se obrátil jeden ze čtenářů s prosbou o pomoc. Chtěl by vysvětlit, kde mizí peníze, které dobrovolníci hází do kasy v kostele v Černčicích. 

„Od konce roku 2008 je otevřen kostel v Černčicích pro veřejnost. Věřili jsme, že kasa a peníze v ní jsou pro církev. Ale asi opak je pravdou. Od jara 2010 se objevuje u vchodu kasička na dobrovolné vstupné. Probíhají zde akce – vánoční bohoslužby, poutní mše a koncerty. Celkem jich bylo od té doby třináct. Na jejich pořádání se podílí místostarosta i starosta obce. Není však patrné, že by tyto akce byly konány jako činnost obecního úřadu. Občané nebyli doposud informováni, kdo dobrovolné vstupné vybírá, kdo je oficiálně za tímto počinem veden, kdo peníze inkasuje a kde peníze „mizí“. Církev to není. Snad to nejsou pouze soukromé osoby.“ Pavel Semerát
„Účel sbírky je s poděkováním vždy zveřejněn před kasičkou. Všechny akce jsou konané pod záštitou kulturní komise při radě obce společně s duchovní správou Louny. Také je to uvedeno v plánu kulturní komise. Konají-li se v kostele kulturní akce, z vybraných peněz se vždy hradí zasloužená odměna amatérským umělcům, kteří rozdávají radost a pohodu ostatním lidem. V současnosti vzácný jev. Prostě za vybrané peníze je pohostíme a snažíme se jim uhradit nezbytné náklady. Ještě se nestalo, že by částka stačila. Taková je pravda. Peníze, které se vyberou při bohoslužbách, slouží k obnově kostela. V současnosti se příspěvky při bohoslužbách ukládají na opravu zvonu. Bližší informace byly vytištěny ve zpravodaji Černčický hlasatel č. 2012/4. Toto vše jsem panu Semerátovi sdělil přes jednoho ze zastupitelů. Zodpovědně prohlašuji, že se žádné soukromé osoby výběrem příspěvků do kasičky v kostele neobohacují. Opak je pravdou.
Podezření pana Semeráta je urážlivé nejen pro mne, ale i pro ostatní dobrovolníky a amatérské umělce, kteří kulturu v obci zajišťují a obětují svůj volný čas pro blaho druhých. Doporučuji pisateli článku, aby se osobně dostavil na radu obce nebo nejlépe přišel na zasedání zastupitelstva, kde je dle zákona vymezen prostor připomínkám občanů. Opětovně mu bude problematika jeho podezření objasněna.“ Jindřich Šus, starosta Černčic

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video