Na investice má letos Žatec peněz dost

Veronika Salášková 2013-04-07 01:04:00

Žatec – Nad schvalováním plánu investic a oprav pro letošní rok se na zasedání žateckých zastupitelů rozvinula očekávaná debata. Po několika změnách a přesouvání jednotlivých položek na seznamu se nakonec městští poslanci shodli na realizaci čtrnácti akcí za 65 milionů korun.

Největší sumu peněz si město přichystá na zateplení Domu s pečovatelskou službou v Písečné ulici a zateplení oddělení následné péče a dětského v žatecké nemocnici. Na obě akce si město připraví necelých 40 milionů korun, protože je musí, ač obdrželo dotaci téměř ve výši poloviny této částky, nejprve předfinancovat. Další-mi nákladnými akcemi budou řešení sesuvu svahu v Tyršově ulici a dokončení druhé etapy zasíťování Kamenného vršku, každá za osm milionů korun. Město plánuje vybudovat také tři nové vodovody Macerka I a Macerka II dohromady za 2 400 tisíc korun a vodovod ve Stroupečské ulici za 2 700 tisíc korun. Dále se bude zabývat opravou střechy kapucínského kláštera (1 700 tisíc korun), která je v havarijním  stavu, a rekonstrukcí střechy nad jídelnou Základní školy Komenského alej za sto tisíc, opravou komunikace vedoucí ke hřišti v Bezděkově a dalšími akcemi za celkem 65 200 korun.
Město letos ze svého rozpočtu na investice vyhradilo 81 milionů korun. Je proto pravděpodobné, že by se realizace mohla dočkat i některá z akcí pod čarou.
Skončila zde například rekonstrukce vozovky a chodníků v Dukelské ulici rozdělená do tří etap – celkem za 27 milionů korun, parkoviště v lokalitě Vrchlického ulice a Kamenný vršek za 1 500 tisíc korun. Pod čáru se přesunulo také vybudování asi dvoukilometrového úseku Cyklostezky Ohře u koupaliště za 5,5 milionu korun, která by zároveň sloužila jako in-line dráha. Zde město ještě čeká na zprávu, zda bylo úspěšné v získání žádosti o dotaci od Státního fondu dopravní infrastruktury na vybudování této části cyklostezky.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/UČITELKA mateřské školy

Základní a mateřská škola Jesenice, okres Rakovník přijme kvalifikovaného pracovníka na pozici UČITEL/KA mateřské školy. Platové zařazení dle nař. vlády č. 341/2017 Sb., v aktuálním znění, příspěvek na stravu, NÁSTUP OD 1.2.2020. Nabídky včetně strukturovaného profesního životopisu zasílejte do 30. ledna 2020.
Tel.: 724 926 290
E-mail: konir@zsjesenice.cz


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Školáci bruslí na kluzišti v Žatci

Čtvrťáci ZŠ P. Bezruče v Žatci chodí o hodinách tělesné výchovy také na kluziště před radnicí si zabruslit. Zastihli jsme je tam v úterý 14. ledna kolem poledne....

Přehrát video
Postoloprty: Rozsvícení vánočního stromu

Zuška

Přehrát video