Sočka slaví pětatřicátiny

Iveta Drlíková 2013-04-17 09:38:00

Žatec – Také patříte k těm, kteří tvrdí, že to nejde? Pak škoda, že jste nepřišli v úterý 2. dubna do prostor žatecké renesanční sladovny. Sedmnáct slečen a mladíků ve věku 16–18 let, několik dospělých, počítač, dataprojektor, hromádka čehosi, co zdálky připomíná seminární či bakalářské práce. Kam že jste se to dostali? Právě probíhá okresní kolo soutěže Středoškolská odborná činnost, prostě sočka. 

Soutěž – na první pohled již dáma zralejšího věku, však jí je už 35 let – nabízí středoškolským studentům příležitost si poprvé vážně vyzkoušet, co obnáší se o něco nejen hlouběji zajímat, ale i vyzkoušet ve zvoleném oboru svou vlastní práci. Zní to prostě: pořádně prostudujte o svém oblíbeném oboru, co se dá. Přidejte svou vlastní činnost. Měřte, važte, rozdávejte ankety, programujte, sledujte růst rostlin, všímejte si nakládání s odpady, ptejte se na minulost svého regionu… To jsou jen namátkou vybraná témata studentských prací z letošního okresního kola. Zdá se vám to málo? Nebojte, práce zdaleka nekončí. Výsledky svého bádání sepište do knížky tak, aby vaše povídání mělo hlavu a patu, aby odpovídalo požadavkům na stavbu odborné práce, aby mělo předepsané náležitosti, aby.. aby… aby… Hotovo? Ale kdepak. Právě dnes budete svědky toho, jak se výsledky takové práce prezentují. Připravte si prezentaci a hlavně – nachystejte si asi desetiminutové povídání před často zcela cizími posluchači. Vysvětlete, co bylo vaším cílem, ukažte, jak jste postupovali, doplňte, co se vám podařilo, zdůrazněte, že vaše snažení může mít i praktické využití. Nekoktejte, nemávejte okolo sebe rukama, dívejte se na své posluchače, mluvte spatra, nahlas a spisovně… Jen tak se máte šanci prosadit, uspět a postoupit do vyššího kola soutěže. Tam vás čeká něco podobného, ale proti náročnějším soupeřům, proti protřelejší porotě… Oni se vás totiž mohou zeptat na cokoliv, co s tématem vaší práce souvisí. Reagujte rychle, s nadhledem, nenechte nikoho na pochybách, že víte, o čem je řeč.
To je SOČ. Celostátní soutěž, která v současné době nabízí již téměř dvacet oborů – od matematiky přes zdravotnictví až třeba po dějepis. Soutěži jsou věnovány webové stránky www.soc.cz, je přístupná každému středoškolákovi, který se se svou prací přihlásí. Sočka je prostě příležitost dokázat platnost úsloví: „Kdo nechce, hledá důvody. Kdo chce, hledá způsoby.“  Zdeněk Zákutný, Ludmila Malá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video