První máj v Kryrech to už je pojem

Jan Vnouček 2013-05-07 00:45:00

Kryry – Recept na to, jak uvolněně oslavit Svátek práce a ještě se u toho dobře pobavit, našli letos i po čtrnácté v Kryrech. Jejich Svátek dobré nálady s recesistickým prvomájovým průvodem se už stal pojmem a vyhledávanou společenskou událostí začátku letní sezóny. Snímky z akce naleznete zde.

Organizátoři ze Sdružení RestArt ji postupem let zdokonalovali, až ji vybrousili do podoby dvoudenních městských slavností, v jejichž hlavním i doprovodném programu si najdou to své starší milovníci dechovky, rodiče vystupujících dítek, mladí rockeři a díky pouťovým atrakcím i děti. A tak tomu bylo přes vlhké a studené povětří i letos. Úterní Rockové čarodějnice se sice neobešly bez deštníků a ve středu se účastníci průvodu kromě mávátek museli vybavit i zimní bundou, ale náladu to nikomu nezkazilo. A přestože, co se týče počtu návštěvníků a délky průvodu, zůstal letošní ročník za minulými léty pozadu, nebyli jeho pořadatelé zklamaní.
„Bylo to hodně ovlivněné počasím a asi i umístěním svátku uprostřed pracovního týdne. Ale my jsme spokojení. Na čarodějnice dokonce přišlo více lidí, než bývá obvyklé. Ve středu dorazilo na průvod a odpolední program dost návštěvníků. A ohlasy máme také pozitivní,“ hodnotil letošní prvomájové oslavy Ivan Kruml z RestArtu.
Letošní prvomájovou demonstraci vedla skupina historické hudby Larg. Pak kráčely dělnice z tanečniční skupiny z Recesse a kryrský čestný občan Dušan Krivský v uniformě Československé lidové armády. Za ním si jako předvoj dělnické třídy razili cestu úderníci ze Sportklubu Kryry. Na snímku vlevo vedle salutujího Krivského Karel Spurný, nejstarší, zakladatel kryrské hasičské dynastie.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video