Protest jedenácti zastupitelů. Odešli v půlce jednání

Veronika Salášková 2013-05-23 00:51:00

Žatec – V půlce čtvrtečního jednání žateckého zastupitelstva odešlo jedenáct jeho členů. Svým odchodem chtěli vyjádřit nesouhlas s tím, že většina zastupitelů neschválila jejich návrh na ukončení smlouvy s JUDr. Janem Růžkem na právní zastupování města Žatce. Odešli přesto, aniž by se dostalo na jednání o bodech, na jejichž výsledek čekali v sále občané města.

Jednání o problematice právního zastoupení města původně program zastupitelstva, které se konalo ve čtvrtek 16. května, vůbec neobsahoval. Návrh k němu podal ihned po začátku zasedání zastupitel Aleš Kassal. Důvodem pro něj, jak uvedl, byla reportáž pořadu Na vlastní oči Televize Nova. Ta byla na zastupitelstvu na návrh opozice promítnuta. JUDr. Jan Růžek byl v úvodu této rozporuplné reportáže obviněn z finančních machinací a objednávky vraždy, což na konci ten samý člověk, který Růžka obvinil, sám popřel a prohlásil, že jednal ve snaze poškodit JUDr. Růžka, za což dostal zaplaceno.
Poté se rozhořela mezi zastupiteli ostrá diskuze, kdy někteří zastupitelé odmítali, aby vzhledem k informacím uvedeným v této reportáži Jan Růžek město dále zastupoval. Jiní zastupitelé označili tuto reportáž a obvinění v ní obsažené za vnitropolitický boj uvnitř ČSSD, jejímž cílem bylo očernit Jana Růžka. Na podporu Jana Růžka vy-stoupil také Pavel Csonka, zastupitel Ústeckého kraje a města Louny a člen Okresního výkonného výboru ČSSD Louny. „Okresní výkonný výbor ČSSD stojí za Janem Růžkem a odsuzuje štvavou kampaň, která je proti němu vedena,“ sdělil mimo jiné Pavel Csonka. Zazněl zde také fakt, že Jan Růžek byl obžaloby ze zmíněných činů zproštěn soudem.
Opoziční zastupitelé nicméně navrhli přezkoumat přínos právních služeb Jana Růžka pro město, což zastupitelé schválili. Další návrh opozice, na rozvázání smlouvy na poskytování právních služeb s JUDr. Janem Růžkem, ale již většinu hlasů nezískal. Poté se na protest zvedlo jedenáct opozičních zastupitelů a i přestože bylo jednání teprve u šestého bodu z celkových dvaceti pěti, opustili zasedací sál. Navzdory tomu, že někteří občané Žatce zde čekali na konkrétní body jednání, které měly teprve přijít na řadu. Příkladem jsou například zástupkyně žateckých maminek, které přišly žádat o navýšení kapacity mateřských školek a celou dobu čekaly pouze na tento bod. V sále tak zůstalo pouze patnáct z původních dvaceti šesti zastupitelů. Nadpoloviční většina z celkového počtu dvaceti sedmi zastupitelů, Břetislav Frýba byl z jednání omluven, činí čtrnáct hlasů.
Zastupitelstvo tak dál pokračovalo díky tomu, že zde zůstala a hlasovala opoziční zastupitelka Stanislava Žitníková. Druhý zastupitel, který zůstal, Milan Pipal, se kromě hlasování o mateřských školách v ostatních bodech zdržel hlasování.

Komentáře

Nabídky práce

ŘEMESLNÍCI ŽATEC

Nabídka volných míst Žatec. Dobré platové ohodnocení, jednosměnný provoz! Prefa Žatec hledá zaměstnance na pozice ZEDNÍK, BETONÁŘ, TESAŘ, TRUHLÁŘ, SVÁŘEČ, VAZAČ ARMATURY. Požadavky: vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz


PRACOVNÍK V ELEKTROTECHNICE A ZKUŠEBNÍ TECHNIK

Puls Chomutov nabírá nové zaměstnance! Plat od 20 170,-Kč - 23 050,- Kč + příplatky za noční směny, práci o víkendu a další benefity. Přijmeme PRACOVNÍKA V ELEKTROTECHNICE (3 směnný provoz, dobrá manuální práce v sedě, je zapotřebí pečlivost a zodpovědnost). Dále ZKUŠEBNÍHO TECHNIKA (12 hod. směny, požadujeme vzdělání v oboru elektro, vyhláška 50, práce s PC, zodpovědnost). Zaměstná Vás agentura: Lidé a Příležitosti s.r.o., spolehlivý a férový zaměstnavatel.
Tel.: 733 126 905
E-mail: info@prilezitosti.cz


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video