Jan Růžek k obvinění TV Nova: Předvolební masakr začal

Pavel Macák 2013-05-23 00:59:00

Louny – V pořadu „Na vlastní oči“ ve středu 8. května televize NOVA odvysílala reportáž, obviňujícího lounského advokáta a politika Jana Růžka z finančních machinací a dokonce z objednání vraždy. Jak se k těmto obvinění staví samotný Růžek, to se dočtete v následujících řádcích.

„Nemám žádnou potřebu se obhajovat, cokoli vysvětlovat a vytvářet nikdy nekončící příběh. Jenže tady nejde jen o mne. Jde o celou okresní organizaci ČSSD. Jde o pokus urážkami oslabit moji pozici v ČSSD a prostřednictvím toho vrátit pořádky do doby, kdy celé okresní organizaci vládla místní organizace v Libčevsi v čele s Karlem Vrbou a krajské organizaci Petr Benda. Samozřejmě, jako každá akce tohoto typu, má i tato, své dílčí cíle i svůj cíl konečný.
Současně je pravda i to, že v pořadu vystupující proti mé osobě Milan Dvořák a Fedor Taptič nemají s politikou a s ČSSD zdánlivě nic společného. Jde o 17 let starý a velmi složité příběh, který se nezasvěcenému dá jen těžko vysvětlovat.
Reportéři opomněli zařadit do pořadu mnoho zásadních informací, které jim sice byly známy, ale z jejich strany došlo k jejich deformaci, aby to pro diváky bylo „zajímavé“. Fedor Taptič na mne podal v průběhu 15 let (od r. 1998) odhadem 20 až 30 nejrůznějších trestních oznámení. Zpočátku je podával prostřednictvím osob bezprostředně svázaných s Milanem Dvořákem a současně i anonymně, později, cca od r. 2003 některá podepisoval vlastním jménem.
Z iniciativy Taptiče a Dvořáka jsem byl v letech 2002 až 2008 stíhán, mj. přesně pro skutky, které se vztahovaly ke konkursu K 71/95 (trvajícímu od r. 1995 do současné doby) a byl jsem obžaloby zproštěn.
V průběhu tohoto konkursu bylo podáno trestní oznámení na řadu osob, které se chovaly jinak, než si přál Milan Dvořák a spol., včetně soudců, soudkyni JUDr. Novákové bylo vyhrožováno újmou na zdraví, resp. životě, soudkyně JUDr. Skalská dostala infarkt apod.
Milan Dvořák byl na základě mého trestního oznámení pravomocně odsouzen za to, že po prohlášení konkursu zpronevěřil ke škodě věřitelů částku 12,5 mil. Kč. Fedor Taptič byl pravomocně odsouzen pro skutky vydírání (z toho 4 skutky na mé osobě), následně Nejvyšší soud tento rozsudek k dovolání obviněného zrušil a věc vrátil do první instance k doplnění dokazování a nyní před třemi týdny byl již znovu v první instanci odsouzen.
Trestní oznámení, které na mne podal Fedor Taptič, týkající se plánované vraždy jeho osoby, ve skutečnosti obsahovalo tvrzení, že jsem měl Nového najmout celkem na pět vražd, resp. vraždu celkem pěti lidí.
Reportéři v pořadu výslovně uvedli, že jsem byl odsouzen Vrchním soudem v Praze pro způsobení úmyslné škody v konkursu Milana Dvořáka k náhradě škody 42 mil. Kč a toto rozhodnutí není dosud pravomocné. Skutečnost je taková, že Krajský soud v Ústí nad Labem, jako soud prvního stupně tuto žalobu zamítl a Vrchní soud v Praze tento rozsudek potvrdil a rozsudek je pravomocný.
Teď ještě trochu politiky. Je na čtenářích těchto řádků, aby si udělali úsudek o nahodilosti některých věcí, které spolu mohou, ale také pochopitelně vůbec nemusí souviset. Lounská organizace ČSSD uvažuje o tom, že bude nominovat do voleb do Poslanecké sněmovny ČR JUDr. Marii Benešovou.
V tisku a některých serverech se objevily v těchto dnech názory Jiřího Paroubka, týkající se údajného klientelismu spočívajícího v tom, že advokátní kancelář, jejíž je JUDr. Marie Benešová členkou, zastupuje v některých věcech Ústecký kraj. Nedávno byla také na televizních obrazovkách reportáž, která se snažila Marii Benešovou rovněž pošpinit. A jak je to možné? Syn Fedora Taptiče je kamarádem syna Jiřího Paroubka a sám Fedor Taptič dlouhá léta spolupracuje, nebo spíš pracuje pro Petra Bendu. Petr Benda se již od devadesátých let zná s Milanem Dvořákem. Obojí mi řekl přímo Petr Benda, když mi nabízel, že budu mít okamžitě klid od Fedora Taptiče, pokud (před třemi lety) podržím Karla Vrbu. Nechci podezírat redaktory uvedených pořadů z úplatkářství, ale doneslo se mi, že onen politik, který již delší dobu ztrácí půdu pod nohama, zaplatil za zmíněné reportáže investigativních novinářů nemalé peníze,“ uvedl advokát Jan Růžek.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM

Volné pracovní místo - Vroutek, plat 30-50 tisíc. Firma Abuko s.r.o. přijme zaměstnance na pozice MISTR/TECHNOLOG, OPERÁTOR CNC-KOVO, OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY, OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY, NÁSTROJAŘ-RUČNÍ, PROGRAMÁTOR pro CAM. Vzdělání minimálně SOU, zkušenosti v oboru kovoobrábění nebo nástrojař, manuální zručnost. Náplň práce: Obsluha strojů, kontrola odvedené práce, montáž a sestavování funkčních celků.
Tel.: 724 358 612
E-mail: info@abuko.cz


STROJNÍ ZÁMEČNÍK, SKLADNÍK, OPERÁTOR CNC

Chmelařství, družstvo Žatec nabírá zaměstnance. Kompletní nabídku prací najdete po kliknutí na odkaz.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


MZDOVÁ ÚČETNÍ

Pracovní nabídka na pozici Účetní - Žatec. Pavel Dvorský, poradenství v oblasti daní, vedení účetnictví přijme MZDOVOU ÚČETNÍ. Minimální mzdová praxe 3 roky. Nabídky doplněné životopisem zašlete na uvedený email.
E-mail: pavel@paveldvorsky.cz


STROJNÍK

Pracovní nabídka v Žatci s dobrým platovým ohodnocením, řadou prémií a 13. platem! HANZL ELEKTROMONTÁŽE, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici STROJNÍK - OBSLUHA STAVEBNÍCH STROJŮ. Pozice zahrnuje nákladní automobil MAN kontejner, Tatra jeřáb AD20, smykový nakladač na stavbě, běžné opravy a údržby stroje. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz, časovou flexibilitu a schopnost pracovat v kolektivu, praxe strojníka vítána. NÁSTUP DLE DOHODY. Nabízíme smlouvu na neurčito, jednosměnný provoz, dobré platové podmínky, prémie, 13. plat, příspěvky na penzijní připojištění, příplatky za práci o víkendu.
Tel.: 774 234 007
E-mail: montaze.elektro@email.cz


PEČOVATEL/KA A PRACOVNÍK/CE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

Pracovní příležitosti v Žatci! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu PEČOVATELE/PEČOVATELKU na dobu určitou do směnného provozu. Podmínkou je dokončený kurz PSS a trestí bezúhonnost, praxe výhodou. Dále PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO). Podmínkou je minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou životopisu zasílejte do 26. 2. na uvedený e-mail nebo doručte na adresu: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec.
E-mail: antoni@dpszatec.cz

Poslední videa

Hravá katecheze na faře Podbořany :-)

Děti si spolu s učitelkou hudby Hanou Řeřichovou, která zavítala na hodinu, zahrály hru Hádej, kdo jsem!

Přehrát video
Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video