Dopravní soutěži kralovali žáci Petra Bezruče

Veronika Salášková 2013-05-23 08:34:00

Žatec – Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo v pátek 17. května v Žatci. Tento již 21. ročník soutěže pořádala tradičně Autoškola Janouš ve spolupráci s Besipem a odborem dopravy Městského úřadu v Žatci. Žáci základních škol se spolu utkali ve dvou věkových kategoriích od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Čekaly na ně čtyři disciplíny. Více snímků ze soutěže naleznete zde.

Závodníci museli co nejlépe zvládnout test z pravidel silničního provozu, test ze zdravotnické přípravy, jízdu podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti a nakonec jízdu zručnosti na překážkové dráze, kdy rozhodčími byli městští strážníci a policisté ČR. Letos se k závodu přihlásilo celkem 60 dětí z deseti škol lounského okresu. Každá ze škol mohla být v každé kategorii zastoupena pouze jedním družstvem složeným ze dvou chlapců a dvou dívek. V obou kategoriích zvítězili domácí – žáci ze Základní školy Petra Bezruče. Na své konto si škola připsala i vítězství v jednotlivcích, kdy nejlepšího výsledku dosáhla Kateřina Mizeráková, která získala za odměnu kolo, jež do soutěže věnovalo město Žatec. „Na soutěži jsem už potřetí, ale kolo jsem vyhrála letos poprvé. Mám z toho obrovskou radost stejně jako z toho, že vyhrála obě naše družstva,“ radovala se Kateřina Mizeráková. Na druhém místě v mladší i starší kategorii skončily týmy Základní školy 28. října Louny. Na třetím místě v mladších žácích se umístili jezdci ze Základní školy Jižní Žatec, ve starší kategorii pak družstvo Základní školy Komenského alej Žatec. Vítězné týmy obou kategorií postoupily do krajského kola, které se koná 21. až 22. května v Kadani.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video