Dopravní soutěži kralovali žáci Petra Bezruče

Veronika Salášková 2013-05-23 08:34:00

Žatec – Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo v pátek 17. května v Žatci. Tento již 21. ročník soutěže pořádala tradičně Autoškola Janouš ve spolupráci s Besipem a odborem dopravy Městského úřadu v Žatci. Žáci základních škol se spolu utkali ve dvou věkových kategoriích od 10 do 12 let a od 13 do 15 let. Čekaly na ně čtyři disciplíny. Více snímků ze soutěže naleznete zde.

Závodníci museli co nejlépe zvládnout test z pravidel silničního provozu, test ze zdravotnické přípravy, jízdu podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti a nakonec jízdu zručnosti na překážkové dráze, kdy rozhodčími byli městští strážníci a policisté ČR. Letos se k závodu přihlásilo celkem 60 dětí z deseti škol lounského okresu. Každá ze škol mohla být v každé kategorii zastoupena pouze jedním družstvem složeným ze dvou chlapců a dvou dívek. V obou kategoriích zvítězili domácí – žáci ze Základní školy Petra Bezruče. Na své konto si škola připsala i vítězství v jednotlivcích, kdy nejlepšího výsledku dosáhla Kateřina Mizeráková, která získala za odměnu kolo, jež do soutěže věnovalo město Žatec. „Na soutěži jsem už potřetí, ale kolo jsem vyhrála letos poprvé. Mám z toho obrovskou radost stejně jako z toho, že vyhrála obě naše družstva,“ radovala se Kateřina Mizeráková. Na druhém místě v mladší i starší kategorii skončily týmy Základní školy 28. října Louny. Na třetím místě v mladších žácích se umístili jezdci ze Základní školy Jižní Žatec, ve starší kategorii pak družstvo Základní školy Komenského alej Žatec. Vítězné týmy obou kategorií postoupily do krajského kola, které se koná 21. až 22. května v Kadani.

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video