Kulový blesk udeří už zítra

Redakce 2013-05-29 00:24:00

Louny (Dagmar Kučerová) – Uzávěrka knihovny s krycím názvem Kulový blesk vypukne na konci května. Knihovna se totiž chystá na úplnou revizi fondu, kterou ze zákona musí provést v desetiletém intervalu. Daleko horší však bude broušení a oprava asi 70 % podlah. Ty jsou kvůli nekvalitní práci zhotovitele v katastrofálním stavu, a tudíž je nutné provést broušení a lakování.

Obě záležitosti knihovna spojí dohromady, uzávěrka bude trvat téměř do konce června. Náročnost koordinace prací je sice vysoká, ale spojením revize a oprav se zkrátí čas nutné uzávěrky.
Prosíme své věrné čtenáře a příznivce, aby zopakovali akci – 50 knih domů! Každá knížka, která opustí dům před uzávěrou, nám usnadní práci. Vypůjčené knihy jsou totiž automaticky zrevidované. Čtenářům je na oplátku výrazně prodloužena výpůjční lhůta. Dům se bude uzavírat postupně. 29. května společně se čtenáři knihovna oslaví 115. výročí od založení, hned druhý den ráno začne stěhování horního patra – knihy, nábytek… tak, aby místnosti zůstaly úplně prázdné.
Horní patro bude tedy uzavřeno od 30. 5., naučné oddělení od 3. 6., beletrie a kavárna od 6. 6., uzávěrka skončí 26. 6. za předpokladu, že bude příznivé počasí a podlahy uschnou. Aktuální situace bude zveřejňována všemi dostupnými prostředky. Na www.mkl.cz a na facebooku navíc uvidíte on-line reportáže. Největší problém má knihovna s uložením fondu oddělení beletrie, proto prosí čtenáře, aby si odnesli knihy domů.
Stejně jako v roce 2010 při stěhování knihovny z Husovy ulice chceme co nejvíce prací udělat sami s dobrovolníky. Žádáme příznivce o registraci do živého řetězu. Mužskou část pak o pomoc při stěhování depozitáře. Demontáž a montáž nábytku sice provede odborná firma, ale dobrovolníky rozhodně potřebujeme.
Činnost knihovny však nebude utlumena všude, naopak posílí provoz pobočky Domov pro seniory, plážová knihovna bude fungovat hned v červnu posílena o denní tisk a aktuální časopisy, kulturní a vzdělávací program posílí v Klub(ovně) Luna – zde např. proběhnou semináře Třetího věku, knihovnické lekce pro školy a některé projekty.
Ve volných chvílích vyjdou knihovníci na ulici a budou půjčovat z mobilních knihovniček, které zapřáhne Drak s Oskarem (nechte se překvapit). Imobilním čtenářům opět nabídneme donáškovou službu do domácností.
Finanční prostředky na opravu podlah uvolnil zřizovatel z rezervních zdrojů a následně je bude vymáhat po dodavateli stavby, která nekvalitní práci provedla. Finanční prostředky na montáž a demontáž nábytku zaplatí knihovna ze svého běžného rozpočtu. Za vzniklé potíže se knihovna čtenářům velmi omlouvá. Za pomoci dobrovolníků zcela jistě kulový blesk knihovnu nespálí!

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video