Delfín se zřítil kvůli chybné pilotáži

Jan Vnouček 2013-05-30 15:02:00

Žatec, Čeradice – Za pád letounu může pilot. Letěl příliš nízko a nezvládl provedení akrobatických prvků. To je výsledek vyšetřování nehody letounu L-29 Delfín, které se zřítilo 10. června 2012 u obce Čeradice na Žatecku. Při nehodě zemřely dvě osoby. Případ byl nyní uzavřen a kvůli smrti letce odložen.

„Dne 21. května 2013 policejní komisař případ odložil. Rozsáhlým policejním šetřením a ze závěru zprávy Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod, jakož i z dalších materiálů, mj. i ze zprávy Úřadu pro civilní letectví, bylo zjištěno, že příčinou havárie uvedeného letounu byla chyba pilota,“ oznámila tisková mluvčí lounské policie Jaromíra Střelcová.
Ze závěrečné zprávy Ústavu pro zjišťování příčin leteckých nehod vyplynulo, že letec nedodržením stanovených vertikálních a horizontálních omezení uskutečnil sled akrobatických obratů v rozporu s předpisy pro daný typ letounu. Navíc průlety nad provozní plochou a dráhou prováděl ve výšce, která byla pod minimální povolenou výšku pro tento druh letu.
Stroj řídil 52letý Jiří Janíček, bývalý vojenský pilot. V dřívějších letech působil také jako tajemník MěÚ Žatec a poté  jako vedoucí stavebního úřadu na MěÚ v Lounech. Při havárii spolu s ním zahynula 30letá žena z Litvínova, které vyhlídkový let k narozeninám daroval její manžel.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video
Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video