Vymění kanalizaci i vodovod

Veronika Salášková 2013-06-30 00:29:00

Žatec – Souběžná rekonstrukce kanalizace a vodovodu probíhá u čerpací stanice odpadních vod v Chomutovské ulici. Severočeská vodárenská společnost se do ní pustila kvůli špatnému stavu kana-lizace.

"Vodovod v Chomutovské ulici kříží trasu rekonstruované kanalizace a při výkopových pracích hrozí jeho poškození, provedeme proto současnou rekonstrukci kanalizace i krátkého úseku vodovodu,“ sdělil Bronislav Špičák, generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti (SVS).

Stávající betonová kanalizační stoka v Chomutovské ulici je dnes vlivem stáří ve špatném technickém stavu. Materiál potrubí je zkorodovaný, místy chybí dno a ve stěnách jsou kaverny. Revizní šachta na tomto úseku je také poškozená, podemletá a visí částečně ve vzduchu. „Po přívalových deštích jsou zachytávány kusy betonu z šachty a dna stoky na česlích před čerpací stanicí odpadních vod, proto SVS rozhodla o rekonstrukci,“ uvedl Jiří Hladík, tiskový mluvčí společnosti. Litinový vodovod o průměru 80 mm pochází z roku 1955. V krátkém úseku, kde se kříží s kanalizací, bude také rekonstruován.
„Rekonstruovaný úsek kanalizace zajistí do budoucna bezproblémové odvádění odpadních vod od připojených obyvatel. Vedení trasy se rekonstrukcí nezmění,“ dodal mluvčí Hladík. Stavební práce mají být dokončeny do 31. července.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Slavnosti Husitů Smolnice

Taneční rozcvička před posledním soutěžním úkolem.

Přehrát video
Traktoriáda Líšťany

Devátý ročník ,,přehlídky traktorů".

Přehrát video