Poslední výstřel na ministerstvo asi minul

Jan Vnouček 2013-08-26 00:22:00

Lubenec – Zvraťte ukvapené rozhodnutí o uzavření věznice v Drahonicích! S touto žádostí se obrátil starosta Bohumil Peterka na novou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. Ta ovšem krátce poté s celou vládou podala demisi.

„Upozornil jsem ji, že šlo o čistě politické rozhodnutí, které nemělo s úsporami co dělat a mělo jen ospravedlnit prezidentskou amnestii. Proto jsem ji požádal, zda by to nemohla znovu zvážit,“ seznámil starosta s posledním pokusem, jak zvrátit již asi nezvratitelnou realitu.
S pomocí informací od některých bývalých zaměstnanců věznice se v dopise snažil vyvrátit většinu oficiálně udáva-ných důvodů pro uzavření, jako je havarijní stav areálu, úspora mzdových nákladů či nehospodárnost hospodaření. Poukázal také na rizika plynoucí z možného využití objektu na ubytovnu pro sociálně nepřizpůsobivé. „Věříme, že si alespoň necháte ověřit opodstatněnost a pravdivost našich argumentů a že zvážíte, zda by nebylo pro nás všechny lepší přehodnotit ukvapené zrušení Věznice Drahonice dřív, než se  z našeho regionu stane další případ řešení sociálních nepokojů,“ apeloval na ni Peterka.
Místo vytoužené pozitivní reakce se ale dočkal pouze odpovědi, že jeho dopis byl předán na Generální ředitelství Vězeňské služby ČR.
Věznice Drahonice byla z rozhodnutí ministerstva a vězeňské služby uzavře-na letos k 30. dubnu.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Rodinné zápolení s Hugem v Žatci

Tentokrát v Kapucínské zahradě - v rámci oslav 150 let dobrovolných hasičů v Žatci :-)

Přehrát video
13. Školní ples ZŠ Husova v Národním domě v Podbořanech

...a Macarena :-)

Přehrát video