Úplatný odborář odešel od soudu s podmínkou

Jarka Cibulková 2013-11-26 09:22:00

Louny, Žatec – S tříletou podmínkou se zkušební dobou čtyři roky opustil jednací síň Okresního soudu v Lounech Jozef Holota (49, na snímku) ze Žatce. Za úplatek jeden milion korun se měl vzdát funkce předsedy základní organizace odborového svazu Stavba ČR Prefa Žatec, a dosadit na své místo kupce rekreační nemovitosti na Dědově na Náchodsku.

Obžalovaný se k celému činu doznal, s policií, která ho zadržela letos v březnu na panelové cestě u Žatce právě při přebírání půl miliónu, spolupracoval. Získané peníze chtěl použít na zabezpečení synova vzdělání na vysoké škole. „Nevěděl jsem, že by to mohlo být bráno jako úplatek, vše mi došlo, až když bylo pozdě,“ prozradil u soudu. S rekreační nemovitostí byly stále nějaké problémy. Když se přihlásil Ducháč, svitlo na lepší časy. „Nejdříve jsme uzavřeli nájemní smlouvu na nízkou částkou, jelikož tam prováděl nutné opravy. Pak mě napadla myšlenka, že bych se mohl vzdát předsednictví a Ducháč by se tak měl k nemovitosti blíže,“ vypověděl Holota.
„Měl jsem zájem koupit uvedenou nemovitost, uzavřeli jsme s obžalovaným nájemní smlouvu, pak mi o víkendu volal, že má skvělý nápad, že se vzdá funkce předsedy odborů, a že by to potřeboval kompenzovat jedním miliónem. Jak jsem slyšel o penězích, bylo mi jasné, že je to jeden velký podvod, tak jsem to nahlásil na policii,“ rozpovídal se Ducháč.
Před soudem vypovídali i dva členové odborů, kteří o jednání obžalovaného vůbec nevěděli. Oba shodně uvedli, že do odborů se přihlásili proto, že jim přidávali tisíc korun k Vánocům a pro děti zajišťovali výhody, na oplátku odboráři přispívali každý měsíc 150 korunami.
Soud uložil obžalovanému výchovný trest. Při sazbě od tří do deseti let za úplatkářství, dával tříletý podmíněný trest se čtyřletou zkušební dobou. Zároveň soud vynesl obžalovanému peněžitý trest, kdy musí zaplatit dvě stě denních sazeb po tisíci korunách. Rozsudek je již pravomocný.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video