Nové školce přejí hvězdy

Jan Vnouček 2014-02-13 00:16:00

Blatno – Blatenští se už mohou v klidu předhánět v plození dětí. Jejich obec pro ně totiž postavila úplně novou budovu mateřské školy. Nedávno ji přijeli slavnostně otevřít hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, za společnost NET4GAS manažer projektu Gazela Pavel Nesládek a stavbyvedoucí lounské stavební firmy Josef Brabec – Amigo Otakar Kraus. Podívat se a poblahopřát k novému dílu přijeli také starostové z okolních obcí.

„Když jsem nastupoval do funkce v roce 2006, tak jsem kvůli nedostatku dětí musel zavřít naši školu. To nebyl dobrý začátek. Teď  otevíráme novou školku, tak věřím, že tu dětí bude zase přibývat,“ promluvil úvodem blatenský starosta Václav Beneš.
Na potvrzení toho, že mateřinka vyrostla v dobré konstelaci hvězd, se téhož dne narodila nová blatenská občanka. V rakovnické porodnici přišla na svět Samantha Dobiášová, vnučka školní kuchařky. „Vidím to jako symboliku, že dětí bude dost,“ věří na dobré znamení Beneš.
Realizace stavby stála 6 miliónů korun. Z toho 4 milióny poskytla ze svého grantu společnost NET4GAS, jejíž dálkový plynovod Gazela obec obepíná. Školku za pět měsíců postavila lounská firma Josef Brabec-Amigo.
„Máme osvícené zastupitelstvo, že investuje do budoucnosti v době, kdy se školy spíše zavírají,“ poděkovala starostovi i zastupitelům ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková, která měla možnost připomínkovat první verzi projektu.
Kapacita nového objektu je 24 dětí, v současné době ho navštěvuje 18 až 20 ratolestí. Blatno nevybírá školkovné, provoz školky ho ročně přijde na 550 tisíc korun.
Na snímku hejtman Oldřich Bubeníček, starosta Václav Beneš a ředitelka mateřinky Dagmar Švamberková při přestříhávání pásky.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video