Pouť v Lubenci: Déšť přišel na konci

Jan Vnouček 2011-08-11 00:00:00

Lubenec – Dvacátý první ročník Vavřinecké pouti v Lubenci se probudil do mlžného, takřka podzimního rána. Předpovězené deštivého počasí ale již v pátek večer odfoukl svou country tancovačkou Průvan, a tak se v sobotu, do které byl naplánován hlavní program, obavy pořadatelů naštěstí nenaplnily. 

Návštěvníci si tedy mohli v areálu fotbalového hřiště v klidu zafandit při turnaji v malé kopané, utratit pár kaček u prodejních a pouťových stánků, potěžkat si výzbroj skupiny historického šermu Vítkovci, vyzkoušet atrakce „komediantů“ nebo si prohlédnout propracované a funkční miniatury místního modelářského kroužku. A protože patron lubeneckého kostela je mimo jiné ochráncem kuchtíků, nesměla chybět soutěž o nejlepší domácí bábovku. Odměněno bylo všech šest výstavních kousků, ale chuťové buňky přítomných za nejchutnější zvolily umělecké dílko Heleny Lucké, která zabodovala čokoládovou polevou. To už si své hody užívaly také ušní bubínky. Při pozitivní dechovce Lounské třináctky i  klasickém rocku The Beatles Revival si na své přišly postupně obě dvě uši. Všeobecné pouťové laskominy vyvrcholily večerní zábavou s kapelou J.I.H. 2001 Františka Baráka. Pršet začalo až v neděli dopoledne, když hasiči  dokončili soutěž v požárním sportu. Lubenečtí si to prostě uměli zařídit!

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video