Nové nádraží je ve zkušebním provozu

Lucie Steklá 2015-02-05 13:14:00

Podbořany – Výstavba nového autobusového nádraží nabrala zpoždění. Areál dopravního zázemí autobusů má být kompletně dokončený až letos v létě. Ze starého nádraží v majetku města bude parkoviště, jeden nástupní ostrůvek zůstane jako rezerva. Nové nástupiště, které je jen pár metrů od dosavadního prozatím funguje ve zkušebním provozu.

Na moderní autobusové nádraží si musejí cestující v Podbořanech ještě počkat. Původní termín zprovoznění byl stanoven již na podzim, později na konec loňského roku. „Po jednání s provozovatelem mám informace, že k úplnému dokončení stavby nového autobusového nádraží dojde v červnu, nejpozději červenci letošního roku. V současné době stavební úřad povolil otevření na zkušební provoz nádraží,“ uvedl Radek Reindl, starosta Podbořan. Podle jeho slov probíhá v prostorách nádraží měření hluku, aby se zjistilo, zdali provoz obyvatelům přilehlých oblastí nevadí. Podle investora v současné době chybí dostavět budovu se zázemím. V ní budou informace, čekárna a bezbariérové toalety. Firma avizovala, že ji začne stavět hned, jak to klimatické podmínky dovolí. „Město platí na nádraží za osvětlení, toalety, úklid a další provozní činnosti čtyři sta tisíc korun ročně. Tyto peníze, pokud bude nové nádraží dobře fungovat, ušetříme. Všechno bude zajišťovat investor nového nádraží. Až bude stavba dokončena a začne sloužit svému účelu, ukončí město provoz současných informací a budova bude zdemolována,“ dodal starosta.
Více informací najdete v novém vydání Regionu Podbořanska

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video