Národní dům: wellness a tankové pivo: Podnikatel chce přitáhnout do Podbořan i zahraniční klientelu

Alla Želinská 2015-05-11 15:08:00

Podbořany – O prodloužení nájemní smlouvy na Národní dům až do roku 2030 požádal vedení města Podbořan současný provozovatel podniku Michael Galus (na snímku vpravo). Pětadvacetiletý podnika-tel má s Národním domem, který pro-najímá od města už čtyři roky, velké plány a s tím spojené velké investice.

V hotelu a restauraci Národní dům Michael Galus chce zřídit wellness část s vířivkami a saunou, hodlá i čepovat tankové pivo a plánuje další služby. Kvůli chystané investici zhruba tři miliony korun potřebuje mít ale jistotu, že v budově bude působit dostatečně dlouho.
Se svým záměrem seznámil mladý podnikatel zastupitele města přímo na místě v Národním domě před konáním schůze zastupitelstva. To je s provozem restaurace a kulturního zařízení se společenským sálem dosud spokojeno a záměr v podstatě podpořilo. Zastupitelé hlasováním vyjádřili souhlas s tím, že pro vynaložené investice do projektu wellness a tankové pivo se M. Galusovi prodlouží nájem o devět let a po případném skončení nájmu přejdou věci do majetku města.
Nyní by se měly dotáhnout do konce právní náležitosti. „Majetkoprávní odbor věc bude zpracovávat minimálně několik týdnů, neboť to musí udělat právníci cizí, kteří jsou na chyby pojištěni. Aby finální návrh smlouvy s nájemcem byl v pořádku a vyhovující oběma stranám,“ vysvětlil tajemník radnice Martin Gutzer.
Michael Galus je nájemcem podbořan-ského Národního domu, který patří městu, už čtyři roky. Současná smlouva mezi ním a městem je ještě na šest let, do roku 2021, a nyní podnikatel žádá o její prodloužení ještě na dalších devět.

Komentáře

Nabídky práce

TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video