Maturanti z matematiky patří k elitě v republice

Jarka Cibulková 2015-05-27 12:44:00

Louny – Maturanti lounského gymnázia mají za sebou zkoušku dospělosti. Během uplynulého týdne skládalo maturitu padesát osm studentů oktávy a čtvrtého ročníku. Mezi osmadvaceti oktavány čtrnáct prospělo s vyznamenáním (z toho v pěti případech na samé výborné), čtyři maturanti budou opakovat – předměty český jazyk a literatura, matematika, zeměpis a informatika. Z třiceti maturantů čtvrtého ročníku šest prospělo s vyznamenáním (z toho ve dvou případech na samé výborné), sedm maturantů bude opakovat předměty český jazyk a literatura, matematika, základy společenských věd, anglický jazyk a fyzika.

Maturanti z obou tříd byli vynikající v komplexní zkoušce (didaktický test, písemná práce, ústní zkouška) z anglického jazyka, oktaváni dosáhli celkového průměru z této zkoušky 1,33, maturanti čtvrtého ročníku čtyřletého gymnázia 1,39. Nejhorší známkou z této zkoušky byla známka 2. Celkově horší výsledky byly v komplexní zkoušce z českého jazyka a literatury (průměrné známky – oktáva 2,04; čtvrťáci 2,47), nejhorší potom v matematice. To ale kopíruje celostátní výsledky. „Přípravu k profilové (školní) části maturity někteří maturanti podcenili a šli to prostě „zkusit“. Opakuje se trend z minulých let, kdy si naprostá většina maturantů volí spíše humanitně a společensky zaměřené maturitní předměty, výrazně menší volba připadá na přírodovědné obory (fyzika, chemie, biologie). Matematika ve společné části maturitní zkoušky je často volena relativní snadností zkoušky, někdy je podceňována. Tuto zkoušku volí často žáci, kteří nejsou ochotni získat sebejistotu v mnoha propočítaných příkladech a matematiku „nestudují“, neobsáhnou základy středoškolské mate-matiky v potřebném rozsahu a souvislostech. Maturantům se zdá jednodušší napsat jeden didaktický test z matematiky než vykonat tři zkoušky v rámci jedné komplexní zkoušky z cizího jazyka.

Více informací najdete v tištěném vydání týdeníku Lounský press

Komentáře

Nabídky práce

Chomutvo, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Žatec, řidič kamionové dopravy.

Hledáme řidiče kamionové dopravy na pravidelnou práci. Denní návraty, po-pá, odjezdy ze Žatce.
Kontakt: Denisa Nakládalová
Tel.: 770 166 685
E-mail: nakladalova@multitrans.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz

Poslední videa

Městské hodiny na věži kostela v Podbořanech jsou opravené

Postaral se o to hodinář Miloš Flossmann.

Přehrát video
Očkovací centrum v Podbořanech

Ve čtvrtek 1. dubna se začalo očkovat - MUDr. Nabbout a sestřička při práci - pacient z Rakovníka.

Přehrát video