Od pátku do neděle se pojede Bibliotour

Alla Želinská 2015-06-04 10:44:00

Podbořany, Žatec – Podbořanská městská knihovna se zapojila do cyklomaratonu na podporu knihoven našeho regionu. Jedinečný cyklomaraton pro své čtenáře připravily knihovny v Klášterci nad Ohří, Chomutově, Litvínově, Jirkově, Mostě, Lounech, Postoloprtech, Žatci, Podbořanech a Kadani. Jízda má poukázat na to, že se knihovny mění a mají moderní neotřelý přístup hlavně ke svým čtenářům, kterým chtějí nabídnout zajímavé zážitkové aktivity.

Akce Bibliotour aneb Šlapeme s knihovnou startuje již v pátek ráno z Chomutova, a mezi účastníky bude i knihovnice z Podbořan Hanka Bulánková (na snímku nahoře). „K nám by to byla velká zajížďka po už ujetých mnoha kilometrech, takže se naší knihovnou neprojíždí. Za naši knihovnu pojedu já a jedna čtenářka. Akce se mohou účastnit i další naši čtenáři, a samozřejmě nejen oni, doprava a přeprava je ovšem na každém z nás,“ řekla paní Hanka. Chce zdolat na svém kole celou zhruba stokilometrovou trasu. „Nejvíc, co jsem najednou ujela na svém kole, je tak třicet kilometrů. Budeme mít přestávky, zastavovat se v knihovnách v Klášterci, Žatci, Postoloprtech, Lounech. Snad se nezruším, a docela se těším, že budu mít možnost shlédnout sousední knihovny, užit si jejich zázemí,“ usmívá se sympatická knihovnice, která bydlí ve Vroutku a s kolem se těsně před pátečním startem přemístí do Chomutova.

Více informací najdete v tištěném vydání týdeníku Region Podbořanska

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video