Cyklisté jeli přes Podbořansko, do pelotonu se zapojili i místní lidé

Alla Želinská 2015-06-11 13:00:00

Podbořansko – Veřejná cyklotour Na kole dětem zavítala na Podbořansko. Našim regionem tento charitativní peloton na podporu onkologicky nemocných dětí projel hned v první etapě ve čtvrtek 4. června. Akce probíhá už šestý rok, cyklisté projíždějí celou ČR, v čele pelotonu jede na svém vysokém kole známý velocipedista Josef Zimovčák. Cyklisté startovali z Toužimi v 7 hodin, jeli přes Lubenec, kde je povzbuzovaly desítky místních příznivců, Drahonice, Vroutek…

Zvlněný terén ve směru na Podbořany nedě-lal borcům ani početným borkyním problém. Silnice byly mnohde obsypány davy dě-tí, které obdivovaly Josefovo vysoké kolo. Peloton doprovázený mnoha fanoušky zanedlouho probarvil podbořanský rynk. Místo-starosta města Karel Honzl pozdravil na Ma-sarykově náměstí Josefa Zimovčáka a ostatní orosené cyklisty. Za Podbořany se opět k nim houfně připojovaly děti, peloton mnohdy připomínal včelí prvoroj, s Josefem mís-to královny. Pokračoval přes Blšany, Sobě-chleby, Malou Černoc na Nové Strašecí.
Kousek etapy ve čtvrtek ráno jel také mladý fotbalista, sportovec Jiří Hess z Vroutku se svým otcem. „Cesta byla úžasná. Jede se průměrnou rychlostí cca 20 km/h, takže tempo se dá lehce zvládnout. Většinu trasy jsem si povídal o běhání s Prof. MUDr. Janem Pirkem, což se nepoštěstí každý den. Jel jsem úsek Vroutek – Podbořany – Blšany – Stachov – Soběchleby – Malá Černoc – Vel-ká Černoc – Svojetín – Povlčín – Milostín a poté jsem se rozloučil s pelotonem, popřál šťastný dojezd do cíle a vrátil ze zpět domů plný zážitků. Pelotonu jsem se zúčastnil  po-prvé a jsem rád za to, že alespoň část jel se mnou i otec (Vroutek – Blšany). Rád podporuji tyto akce, kde může člověk pomoci potřebným, zvláště onkologicky nemocným dětem. My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně. Jinak na kole jezdím sice rád, ale v současné době se věnuji běhání a samozřejmě fotbalu, takže na kolo není tolik času,“ řekl  Jiří Hess.

 

Více informací najdete v tištěném vydání týdeníku Region Podbořanska a více fotek najdete zde

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video