Cyklisté jeli přes Podbořansko, do pelotonu se zapojili i místní lidé

Alla Želinská 2015-06-11 13:00:00

Podbořansko – Veřejná cyklotour Na kole dětem zavítala na Podbořansko. Našim regionem tento charitativní peloton na podporu onkologicky nemocných dětí projel hned v první etapě ve čtvrtek 4. června. Akce probíhá už šestý rok, cyklisté projíždějí celou ČR, v čele pelotonu jede na svém vysokém kole známý velocipedista Josef Zimovčák. Cyklisté startovali z Toužimi v 7 hodin, jeli přes Lubenec, kde je povzbuzovaly desítky místních příznivců, Drahonice, Vroutek…

Zvlněný terén ve směru na Podbořany nedě-lal borcům ani početným borkyním problém. Silnice byly mnohde obsypány davy dě-tí, které obdivovaly Josefovo vysoké kolo. Peloton doprovázený mnoha fanoušky zanedlouho probarvil podbořanský rynk. Místo-starosta města Karel Honzl pozdravil na Ma-sarykově náměstí Josefa Zimovčáka a ostatní orosené cyklisty. Za Podbořany se opět k nim houfně připojovaly děti, peloton mnohdy připomínal včelí prvoroj, s Josefem mís-to královny. Pokračoval přes Blšany, Sobě-chleby, Malou Černoc na Nové Strašecí.
Kousek etapy ve čtvrtek ráno jel také mladý fotbalista, sportovec Jiří Hess z Vroutku se svým otcem. „Cesta byla úžasná. Jede se průměrnou rychlostí cca 20 km/h, takže tempo se dá lehce zvládnout. Většinu trasy jsem si povídal o běhání s Prof. MUDr. Janem Pirkem, což se nepoštěstí každý den. Jel jsem úsek Vroutek – Podbořany – Blšany – Stachov – Soběchleby – Malá Černoc – Vel-ká Černoc – Svojetín – Povlčín – Milostín a poté jsem se rozloučil s pelotonem, popřál šťastný dojezd do cíle a vrátil ze zpět domů plný zážitků. Pelotonu jsem se zúčastnil  po-prvé a jsem rád za to, že alespoň část jel se mnou i otec (Vroutek – Blšany). Rád podporuji tyto akce, kde může člověk pomoci potřebným, zvláště onkologicky nemocným dětem. My, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně. Jinak na kole jezdím sice rád, ale v současné době se věnuji běhání a samozřejmě fotbalu, takže na kolo není tolik času,“ řekl  Jiří Hess.

 

Více informací najdete v tištěném vydání týdeníku Region Podbořanska a více fotek najdete zde

Alla Želinská

další články autora

Komentáře

Nabídky práce

NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI

Žatecká teplárenská, a.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici NÁMĚSTEK/NÁMĚSTKYNĚ PRO VÝROBU A DISTRIBUCI.
Kontakt: Ing. Miroslava Schönbeková, MBA
Tel.: 727 819 858
E-mail: ztas@ztas.cz

BRIGÁDA - OBSLUHA RESTAURACE A BARU

DOBŘE PLACENÁ BRIGÁDA! RESTAURACE A BOWLING NOVÝ SVĚT (HUSOVA 2642, LOUNY). Přijmeme brigádníky na obsluhu restaurace a baru starší 18 let.
Tel.: 603 178 361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

PRACOVNÍCI VE VÝROBĚ

Válcovny trub Chomutov, a.s. hledají zaměstnance do výroby na pozice: VRCHNÍ MISTR (plat individuálně), PROVOZNÍ TECHNIK ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), MONTÉR ZDVIHACÍCH ZAŘÍZENÍ (až 32 800Kč/měsíc), JEŘÁBNÍK/JEŘÁBNICE (až 22 400Kč/měsíc), VALCÍŘ (až 26 800/měsíc), OBSLUHA STROJE (až 27 300Kč/měsíc), BRUSIČ - VYBRUŠOVÁNÍ VAD (až 24 300Kč/měsíc), ZÁMEČNÍK (až 32 900Kč/měsíc), OBRÁBĚČ (až 34 500Kč/měsíc). Požadujeme: manuální zručnost, spolehlivost, dobrý zdravotní stav, vyučení v oboru pro pozice zámečník, obráběč. Dále nabízíme: bonusy za odpracované směny, dovolená navíc, příspěvek na penzijní připojištění, další benefity dle kolektivní smlouvy.
Tel.: 474 644 044
E-mail: charvatova.pavla@steel-holding.cz

PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU

ELEKTRO VIOLA (MĚLECKÁ 2638, LOUNY) hledáme kolegu na pozici PRODEJCE - PRACOVNÍK SKLADU. Nabízíme férovou mzdu +bonusové složky. Požadujeme min. ukončené střední odborné vzdělání. Vhodné i pro absolventy. Nástup možný ihned. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: p. Švátora
Tel.: 770 143 405
E-mail: viola@viola.cz

BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám pracovnici na úklid. Dlouhodobá brigáda. Žatec.
Tel.: 605 885 121

Poslední videa

Cvičení s Mirkou v tělocvičně 3. ZŠ Žatec ;-)

Pod záštitou Sever Žatec - ASPV probíhá v tělocvičně ZŠ 28. října v žateckém Podměstí cvičení dospělých - žen, dívek, mužů. Přidat se můžete i vy. Každé pondělí a čtvrtek od šesti do sedmi večer.

Přehrát video
Kouzlo světla

Vizualizace Dynamo

Přehrát video

Odběr novinek

Aktuality do vaší emailové schránky!

Pro odběr novinek zadejte vaší emailovou adresu:

Textová inzerce

PRONÁJEM

Pronajmu byt 3+1 v Žatci, ulice Pražská, 3. poschodí s výtahem. Byt je v zatepleném domě, nová plastová okna a dveře. Tel.: 721 538 734.

PRONÁJEM

Dlouhodobě pronajmu byt 3+1 v Chomutově, Cihlářská ul., po rekonstr., nezař., nájem 11,5 tis. vč. Energií. 775356835.

Vzpomínky

Milánek Pihrt

Odešel jsi náhle, nikdo to nečekal, krutý osud nám Tě vzal, smutný domov a cestu na hřbitov zanechal. Dne 13. října tomu bylo 13 let, co nás navždy opustil náš milovaný syn, bratr a vnuk Milánek PIHRT. Stále s láskou vzpomínají rodiče, sestra a bratr s rodinami a babičky.

Renata Štysová

Dne 22. října uplyne 7 let, co nás navždy opustila paní Renata ŠTYSOVÁ ze Žatce. S láskou v srdci stále vzpomínají manžel Helmut, syn Pavel s manželkou a dcera Renata s rodinou.

Anton Kuzma

Dne 17. 10. 2019 uplyne 10 let, co navždy odešel pan Anton KUZMA ze Žatce. Stále vzpomínají synové Miroslav a Antonín s rodinami, dcery Dagmar, Libuše a Jaroslava s rodinami.