Pomohli kostelu a padl i rekord

Alla Želinská 2015-06-18 10:41:00

Libyně – Letošní festival v Libyni se jevil spíše komornější. Během dne bylo neskutečné parno a na hlavní koncert se jazzmanem, flétnistou a skladatelem Jiřím Stivínem přišla obrovská průtrž mračen, která zalila prostranství kolem kostela vodou.  Lidé se museli schovat v kostele. Program přesto jel dál. V kostele se improvizovalo a exkluzivní host zahrál fantasticky. Dokonce si to rozdal i s vítězem Libyňského poháru. Ač počasí ne-přálo, o to byla atmosféra příjemnější. Dorazil hejtman Karlovarského kraje Martin Havel, starosta Lubence Jiří Chaloupecký, senátorka Alena Dernerová. Několik lidí přislíbilo i finanční částku na opravu kostela sv. Jiljí.

Na vytvoření světového rekordu v Land artu se podílely základní školy z Lubence, Chýše, Kryr, Podbořan (také gymnázium Podbořany), ze Žlutic a Vroutku. Zapojilo se i mnoho návštěvníků festivalu, a tak nakonec 611 účastníků vytvořilo čáru o délce 703 metrů! Rekord bude zapsán do české Guinesovy knihy rekordů. Bílá čára započala během diskuze s ikonami českého výtvarného umění Ivanem Kafkou a Tomášem Rullerem. Za celou akcí zodpovědně stála MUDr. Dana Šašková a rodina Yakhobova.

Celý článek čtěte v tištěném vydání Regionu Podbořanska

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video