O krok blíže k rozhodnutí o městské policii

Alla Želinská 2015-07-02 12:46:00

  Podbořany – O zřízení či nezřízení městské policie v Podbořanech už několik let diskutují v Podbořanech. Také tímto palčivým tématem se zabývali tamní zastupitelé na svém červnovém jednání. Zřízení městské policie vedení města zvažuje. Zatím je vše ve stadiu úvah a výpočtů.  

Náklady na zřízení městské policie v Podbořanech se odhadují na částku minimálně šest milionů korun. Tuto sumu vzali na vědomí zastupitelé města. Pokud by jedna-li rychle, nejdříve by mohla městská policie v Podbořanech začít působit v roce 2016. Pro letošní rok nejsou peníze v návrhu roz-počtu.
„Máme k dispozici studii, kolik by strážníci stáli. Musíme si říci, jak mohou napomoci ke zvýšení bezpečnosti ve městě, zda vyřeší některé naše problémy. Musíme zhodnotit, co by to městu přineslo, ale i zda to není příliš nákladné, zda je potřebujeme," říká starosta města Radek Reindl.
Aktuálně vedení radnice uvažuje o sboru do deseti lidí. „Jednalo by se o tři směny po dvou lidech plus obsluha kamerového systému. Tato varianta by ročně přišla na pět a půl milionu korun," uvedl podbořanský sta-rosta. Peníze by město muselo vzít ze svého investičního rozpočtu. O to méně případně každý rok postaví nebo opraví.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video