O krok blíže k rozhodnutí o městské policii

Alla Želinská 2015-07-02 12:46:00

  Podbořany – O zřízení či nezřízení městské policie v Podbořanech už několik let diskutují v Podbořanech. Také tímto palčivým tématem se zabývali tamní zastupitelé na svém červnovém jednání. Zřízení městské policie vedení města zvažuje. Zatím je vše ve stadiu úvah a výpočtů.  

Náklady na zřízení městské policie v Podbořanech se odhadují na částku minimálně šest milionů korun. Tuto sumu vzali na vědomí zastupitelé města. Pokud by jedna-li rychle, nejdříve by mohla městská policie v Podbořanech začít působit v roce 2016. Pro letošní rok nejsou peníze v návrhu roz-počtu.
„Máme k dispozici studii, kolik by strážníci stáli. Musíme si říci, jak mohou napomoci ke zvýšení bezpečnosti ve městě, zda vyřeší některé naše problémy. Musíme zhodnotit, co by to městu přineslo, ale i zda to není příliš nákladné, zda je potřebujeme," říká starosta města Radek Reindl.
Aktuálně vedení radnice uvažuje o sboru do deseti lidí. „Jednalo by se o tři směny po dvou lidech plus obsluha kamerového systému. Tato varianta by ročně přišla na pět a půl milionu korun," uvedl podbořanský sta-rosta. Peníze by město muselo vzít ze svého investičního rozpočtu. O to méně případně každý rok postaví nebo opraví.

Celý článek najdete v tištěném vydání Regionu Podbořanska

 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video